Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

MYSZKOWSCY POLICJANCI PODSUMOWALI ROK 2018

Tomasz Urbański | 2019-02-24 12:20

(Myszków) We wtorek, 29 stycznia w Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyła się narada roczna podsumowująca pracę myszkowskich policjantów w 2018 roku. W naradzie udział wziął zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn. Obecni byli również m.in. Starosta Powiatu Myszkowskiego Piotr Kołodziejczyk, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz Prokurator Rejonowy w Myszkowie Dariusz Bereza. Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie mł. insp. Marcin Lemański i jego p.o. zastępca podinsp. Michał Chola przedstawili efekty pracy policjantów pionu: prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego uzyskane w 2018 roku.


 

Wg statystyk policji, myszkowska jednostka w ubiegłym roku osiągnęła bardzo dobre wyniki- szczególnie w zakresie wykrywalności sprawców przestępstw kryminalnych. Powyższe sprawia, że na tle sąsiednich powiatów Myszków wypada niezwykle bezpiecznie.


 

Policja… jeszcze bliżej ludzi?


 

Nie bez znaczenia pozostawał również aspekt promocji bezpieczeństwa wśród mieszkańców, przede wszystkim poprzez udział policjantów w wielu lokalnych inicjatywach, spotkaniach czy imprezach. I właśnie to uspołecznienie pracy Policji ma być jednym z wyzwań i priorytetów na rok 2019. Wśród dostępnych narzędzi na szczególną uwagę zasługuje tutaj Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zawierająca już ponad 1 mln zgłoszeń, w tym około 120 tys. z samego województwa śląskiego oraz dalsza realizacja programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Tutaj wyraźnie zaakcentowano szczególną rolę dzielnicowego jako policjanta pierwszego kontaktu ze społeczeństwem.


 

Słowa uznania wraz z podziękowaniem za efektywną służbę przekazał zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn. Podkreślił on, iż myszkowska jednostka może pochwalić się fantastycznymi, jednymi z najlepszych w województwie, wynikami, którymi należy się chwalić. Dodał również, że Policja z powiatu myszkowskiego wypracowała sobie silną markę, a lokalna służba prezentuje wysoki poziom, a co więcej kierowana jest adekwatnie do zagrożeń, nawet przy dodatkowym obciążeniu funkcjonariuszy spowodowanym m.in. zabezpieczaniem wielkich uroczystości, choćby takich jak Szczyt Klimatyczny w Katowicach. Na koniec insp. Roman Rabsztyn wyraźnie zaznaczył, że należy słuchać tego, co mówią ludzie – Nie tabele, nie kolory, nie słupki, ale obywatel.


 

Komendant Marcin Lemański podziękował również władzom samorządowym za dotychczasową, niezwykle owocną współpracę i udzielone wsparcie finansowe, m.in. poprzez zakup nowego radiowozu marki Opel Astra czy termomodernizację budynku komisariatu w Koziegłowach.


 

Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk przekazał stróżom prawa 100 sztuk kamizelek odblaskowych, które już wkrótce trafią do niechronionych uczestników ruchu drogowego podczas prowadzonych policyjnych akcji. (AB), foto: KPP MyszkówGaleria zdjęć

Komentarze