Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

MORAWIEC ODCHODZI Z PO, ALE ZOSTAJE W ZARZĄDZIE POWIATU

MyszPress | 2016-10-24 08:53

(Myszków) Mariusz Morawiec – członek Zarządu Powiatu Myszkowskiego ogłosił, że rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Powodów takiej decyzji nie sprecyzował, stwierdzając tylko lakonicznie, że czyni to jako człowiek honoru, który nie godzi się na „takie traktowanie i interpretację umów”. Nie powiedział jednak jakich umów, czego dotyczących i z kim zawieranych. Morawiec oświadczył też, że pozostanie nadal w gremium kierującym pracą Starostwa Powiatowego w Myszkowie.

 

Swoją decyzję Mariusz Morawiec, radny powiatowy z gminy Koziegłowy i członek Zarządu Powiatu, ogłosił na zakończenie sesji 29 września. Publikujemy jego oświadczenie w całości:

 

 

- Jako człowiek honoru nie godzę się na takie traktowanie i interpretację umów, w związku z powyższym oświadczam, że w zeszłym tygodniu złożyłem rezygnację z przynależności do partii politycznej: Platforma Obywatelska RP, składając stosowne dokumenty do Zarządu Województwa. Wraz ze mną taką rezygnację złożyły dwie osoby z gminy Koziegłowy, a zadeklarowały złożenie – solidarnie – takiej rezygnacji jeszcze cztery osoby. Nadal natomiast zamierzam udzielać się społecznie, niemniej nie zamierzam wiązać się z żadną organizacją ani partią polityczną. W Radzie Powiatu będę od tej pory pracował jako radny niezależny i liczę tutaj, z uwagi na wieloletnią znajomość i szacunek, na rychłą metamorfozę ze strony Pana Starosty, jednocześnie jako przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie myszkowskim. Na zakończenie chciałbym tylko jeszcze wszystkim Państwu oświadczyć, taką małą przytoczyć myśl, że pamiętajmy wszyscy o tym, że stanowiska się ma, a człowiekiem się jest. I nic co jest nam dane, nie jest na zawsze – oświadczył Mariusz Morawiec. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze