Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

MOC ATRAKCJI NA DZIEŃ DZIECKA

Tomek | 2017-06-21 12:20

(Niegowa) Piknik z okazji Dnia Dziecka, który odbył się na boisku sportowym w Niegowie. Atrakcji dla dzieci nie brakowało. Na pewno nikt tego dnia nie mógł narzekać na nudę. Organizatorzy postarali się, aby najmłodsi mieszkańcy gminy poczuli się wyjątkowo. Były m.in. występy muzyczne, spektakl oraz pokazy strażackie.

 

Przy wejściu na teren obiektu dzieci witał wesoły smok Tabaluga Wójt Dorota Hajto-Mazur powitała wszystkich, a przede wszystkim złożyła życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta. Następnie aktorzy z Krakowskiego Studia Teatralnego Krak-Art przygotowali dla dzieci bajkę pt. „Kubuś i przyjaciele”. W przedstawieniu brały udział również dzieci, spontanicznie wywołane z widowni. Przedstawienie wraz z dziećmi oglądał również Sznupek, czyli policyjna maskotka. Dzięki obecności dzielnicowego st. asp. Marcina Pędoły oraz st. asp. Barbary Poznańskiej maluchy mogły poznać sekrety policyjnego radiowozu i pracy policjanta.

 

Kolejną niespodzianką artystyczną był występ Niegowskich Iskierek, które tanecznym krokiem weszły na scenę. Żywiołowy pokaz różnorodnych układów choreograficznych zachęcił do tańca inne dzieci.

 

W międzyczasie panie ze Stowarzyszenia Aktywni Razem częstowały najmłodszych kiełbaskami z grilla, watą cukrową soczkami, owocami i innymi słodkościami, aby nikomu siły do zabawy nie zabrakło.

 

Starsze dziewczęta: Eliza Radosz, Karolina Lamch, Ewelina  Kundas i Monika Będkowska, które na co dzień uczestniczą w zajęciach świetlicowych przez cały czas trwania imprezy malowały dzieciom twarze. Kolejka stale rosła, ale to nikogo nie zrażało, nagrodą był wyjątkowy wygląd oraz lizak w prezencie za wytrwałość.

 

Po występach do akcji wkroczyli dzielni strażacy z OSP Niegowa.  Na początku zawodowy strażak Robert Cacoń  opowiedział dzieciom o pracy strażaka, a później każde dziecko mogło osobiście sprawdzić jak ugasić pożar. Strażacy przygotowali węże i ruszyły strumienie wody. Dzieci mogły również przymierzyć strażackie hełmy, co też było nie lada atrakcją. Ochotnicy przygotowali również konkurs, w którym nagrodą był miś strażak.

 

Natomiast panie ze Świetlicy Wiejskiej przygotowały dla dzieci kalambury.

 

Piknik z okazji Dnia Dziecka zorganizowali: Świetlica Wiejska, Gminny Ośrodek Kultury,  Stowarzyszenie Aktywni Razem pod patronatem wójta gminy Niegowa.  Wszyscy zadbali o to, aby dzieci przeżyły ten dzień z uśmiechem. (ek)Galeria zdjęć

Komentarze