Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

Minister nie przyjechał. Nawet nie odwołał spotkania!

Jaroslaw Mazanek | 2018-09-07 09:15

Nie przyjechał do Myszkowa na stadion MKS Myszków Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, który miał być o 17.15 razem z Wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem. Nawet nie odwołano spotkania. O tym, że do wizyty może nie dojść, sugerowało tylko to, że z profilu Kurator Bauer na FB, zniknął wpis o zapowiadanej wizycie ministra. Nikt jednak formalnie wizyty nie odwołał, więc na stadionie przez godzinę na ministra czekali działacze klubu, sympatycy, nawet burmistrz Włodzimierz Żak. Czy to oznacza, że zapowiadanych przez kandydatkę PIS (Urszula Bauer) na fotel burmistrza nie będzie?

Z profilu Kurator Bauer na FB zniknął wpis o zapowiadanej wizycie mimistra, co było jedyną sugestią, że z wizytą może być coś ni tak. Zachował się nam tylko fragment wpisu, który prezentujemy, ale było tam coś o ruinie na stadionie, i sugestii, że będzie kasa, będzie jak Stadion Śląski. Więc na stadion zjechało się działaczy, burmistrz, wszyscy chętni kasy na stadiony. Ale minister, ani wojewoda się nie pojawili. Nie przyjechała nawet Kurator Bauer, żeby przeprosić za zamieszanie. Czy to oznacza, że kasy na sport nie będzie?

Wizyta ministra sportu ewidentnie wpisywała się w ramy kampanii wyborczej PiS do samorządu. Wg. zaproszenia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wysłanego do mediów miał to być rajd po regionie. Zapewne dla wsparcia lokalnych kandydatów na burmisrzów/przydentów miast:

6 września 2018 roku minister sportu i turystyki Witold Bańka będzie przebywał z oficjalną wizytą  w województwie śląskim. W zaplanowanych spotkaniach uczestniczył będzie m.in. wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Szczegółowy harmonogram:

  • 8:00 - Kobiór, SP ul. Tuwima 33

  • 9:15 - Katowice, Uniwersytet Śląski, ul. Bankowa 12, briefing prasowy

  • 10:40 - Mysłowice, Stadion KS 06 Lechii, ul. Promenada, briefing prasowy

  • 11:40 - Lędziny, SP ul. Paderewskiego 5, briefing prasowy

  • 13:00/13:30 - Tychy, ul. Armii Krajowej 105, briefing prasowy

  • 15:30 - Ruda Śląska, stadion KS Slavia, ul. Sosinki 1, briefing prasowy

  • 17:20 - Myszków, stadion MKS Myszków, ul. Pułaskiego 13B, briefing prasowy

  • 19:15 - Częstochowa, stadion RKS Raków, ul. Limanowskiego 83, briefing prasowy

Zainteresowanych dziennikarzy zapraszamy”- informowały służby prasowe wojewody.

Spotkania jednak nikt nie odwołał. Staliśmy, jakieś 12 osób, choć było całkiem wesoło. Godzina na rozmowy polityczne, o szansach PiS-u w wyborach, czy szansach unikającego wzroku dziennikarza Gazety Myszkowskiej burmistrza Myszkowa Włodzimierza Żaka. Miła wesoła (choć nie dla wszystkich) rozmowa o sporcie, polityce.

Nie zachował się wpis Kurator Bauer na FB, gdzie wspólnie z radnym powiatowym Piotrem Bańką i Europoseł Jadwigą Wiśniewską zapowiadali wizytę ministra, ale było tam coś o zrujnowanym (mniej więcej) stadionie, który odzyska blask jak Stadion Śląski. To moje własne porównanie, na FB Kurator Bauer było jakoś inaczej, ale niestety wpis usunęła. Na pewno MKS Myszków przyjmie kiełbasę wyborczą, wg zasady, że „nikt ci tyle nie da, ile polityk obieca”, ale wygląda na to, że jednak kasy nie będzie. Nie było ministra, nie było wojewody, nawet Piotra Bańki i Kurator Bauer nie było.

Czy stadiom MKS Myszków naprawdę wygląda tak źle?

Oczywiście przydałyby się darowane miliony, ale głodzona przez obecnego burmistrza piłka nożna jakoś sobie radzi. Właśnie zamontowano nawadnianie murawy, oczywiście przydałaby się modernizacja (rozbudowa?) budynku klubowego, nowe ogrodzenie. Wiele. Stadion w dużo biedniejszych czasach miał szczęście, gdy burmistrzem był Leon Okraska. Wtedy powstała betonowa trybuna. Po Okrasce burmistrz Janusz Romaniuk (PiS; lub PiS-Bis) głodził piłkę nożną, dawał na siatkówkę. Po nim Włodzimierz Żak zaczął od głodówki… i piłki nożnej i siatkówki. Ta druga dyscyplina dzięki kuracji odchudzającej burmistrza Żaka w Myszkowie już praktycznie nie istnieje.

PiS chciał coś obiecać. Pis nawet nie przyjechał.

Jarosław Mazanek


Ten arykuł jest kontynuacją: Mozemy… parkować gdzie chcemy!


Galeria zdjęć

Komentarze