Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

MIESZKAŃCY ZGŁASZAJĄ CIĘŻARÓWKI NA ŁOŚNICKIEJ

Tomasz Urbański | 2018-02-10 12:20

(Zawiercie) Na ul. Łośnickiej w Zawierciu często można zobaczyć ciężarówki, stojące przed wjazdem do huty. Niektórzy kierowcy narzekają na pojazdy blokujące drogę. Policjanci szukają rozwiązania problemu. Jednak jak przekazują funkcjonariusze samo karanie kierowców mandatami niewiele zmieni. Pojawia się też pytanie, czy winą za postój należy ich obarczać?

 

Pod koniec ubiegłego roku na portalu Facebook zaktywizowali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Już od prawie dwóch miesięcy działa fanpage „Policja Zawiercie”, za pomocą którego mundurowi przekazują mieszkańcom najświeższe informacje z powiatu. Jest to też kolejny sposób na nawiązanie kontaktu z zawiercianami.

 

Na początku tygodnia na stronie „Policja Zawiercie” opublikowany został post o powracającym problemie ciężarówek stojących na ulicy Łośnickiej w Zawierciu. Jak przekazują funkcjonariusze, mieszkańcy zgłaszają im utrudniające ruch ciężarówki zarówno telefonicznie, jak i za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

- Chcemy Was zapewnić, że problem ten jest nam znany i każdorazowo policjanci Ruchu Drogowego udają się na miejsce i reagują na popełniane wykroczenia. Zdajemy sobie również sprawę, że samo karanie kierowców nie rozwiąże problemu, którym staramy się zainteresować większą liczbę podmiotów w tym władze miasta, zarząd huty jak również zarządcę ulicy Łośnickiej – przekazują na swojej facebookowej stronie mundurowi.

 

Jak zapewniają policjanci, zamierzają spotkać się z wymienionymi podmiotami, by wspólnie znaleźć rozwiązanie problemu ciężarówek stojących na ul. Łośnickiej. Przy okazji zachęcają mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów za pośrednictwem Facebooka: - Wasze propozycje i uwagi zostawiajcie w komentarzach, a my obiecujemy, iż wszystkie Wasze realne propozycje zostaną przekazane osobom władnym do rozwiązania problemu.

 

W komentarzach mieszkańcy najczęściej proponują, by huta na swoim terenie wygospodarowała miejsce dla ciężarówek – by kierowcy mogli wjechać na teren zakładu i dopiero tam załatwiać wszelkie „papierkowe sprawy”. Powtarzają się komentarze, w których zawiercianie stwierdzają, że mandaty dla kierowców ciężarówek niewiele zmienią, tym bardziej, że ci, którzy siedzą za kierownicami tirów są w pracy i wykonują swoje obowiązki - muszą się dostać do huty, przed którą tworzy się korek. (es)Galeria zdjęć

Komentarze