Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

MIESZKAŃCY POWIATU MYSZKOWSKIEGO POWALCZĄ O MANDAT

Tomasz | 2019-09-10 08:20

(powiat myszkowski) W niedzielę, 13 października udamy się do urn wyborczych, by wybrać nowych posłów i senatorów. Powiat myszkowski wchodzi w skład okręgu nr 28 do Sejmu. Okręg obejmuje obszar miasta Częstochowy oraz powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego. Wybieranych jest w nim 7 posłów. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy sześciu komitetów, którzy w naszym okręgu wystawili swoich kandydatów. Warto zaznaczyć, że na listach znalazły się nazwiska kilku mieszkańców powiatu myszkowskiego, którzy powalczą o miejsca w sejmowych ławach.


 

W naszym okręgu swoje listy zarejestrowały: Prawo i Sprawiedliwość, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy, Konfederacja Wolność i Niepodległość, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Koalicja Obywatelska (PO .N IPL Zieloni). Powiat myszkowski znajduje się w okręgu wyborczym nr 28 w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Okręg ten, poza naszym powiatem, obejmuje dodatkowo miasto na prawach powiatu Częstochowę oraz powiaty: częstochowski, kłobucki i lubliniecki. Z okręgu wybranych zostanie 7 posłów. Wśród kandydatów ubiegających się o mandat znalazło się kilku mieszkańców powiatu myszkowskiego.


 

Komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:


 

Na 3 miejscu znalazł się Mariusz Trepka (Moczydło) obecnie Poseł na Sejm RP, który w tegorocznych wyborach będzie walczył o reelekcję. Na 12 pozycji znalazła się Danuta Służałek-Jaworska (Poraj) nowo wybrana dyrektor Zespołu Szkół im T. Kościuszki w Żarkach.


 

Komitet wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej:


 

Z 3 miejsca o mandat powalczy radny powiatowy Rafał Kępski (Myszków).


 

Komitet wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy:


 

Na 5 miejscu znalazł się radny miejski z Żarek, Adam Zamora (Żarki).


 

Komitet wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe:


 

Na 6 miejscu znalazła się radna powiatowa Anna Socha-Korendo (Poraj), tymczasem na 8 pozycji Monika Kumor (Koziegłowy).


 

Komitet wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni:


 

Z 14 miejsca do Sejmu startować będzie Jarosław Lasecki (Myszków), senator VI i VIII kadencji. (AB)


Komentarze