Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

MIASTO ZAMIERZA ODNOWIĆ SKWER NA ŻABKACH

Tomasz Urbański | 2018-08-05 12:20

(Zawiercie) W ubiegłym tygodniu Urząd Miejski w Zawierciu ogłosił przetarg na zagospodarowanie terenów zielonych przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Parkowej. W miejscu położonym nieopodal ryneczku odnowione ma zostać w zasadzie wszystko – od trawników po kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Jeśli magistrat nie napotka trudności przy wyłonieniu wykonawcy, to prawdopodobnie zadanie zostanie zrealizowane w połowie jesieni.

 

Urząd ogłosił przetarg w czwartek 19 lipca. Miasto chce odnowić skwer na Żabkach – na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Parkowej. Zakres prac wyszczególniony w ogłoszeniu o zamówieniu przewiduje między innymi wykonanie nowych chodników, trawników parkowych, skalniaków i montaż ławek. Na odnowionym skwerze ma zostać również posadzonych 18 drzew i krzewów, zamontowanych 5 stojaków rowerowych, 6 donic parkowych i nowe oświetlenie (kilkanaście opraw wpuszczonych w ziemię). Wykonawca będzie miał 75 dni (od daty zawarcia umowy) na realizację tego zadania. Termin składania ofert upływa w piątek 3 sierpnia. Jeśli w przypadku tego zamówienia miasto nie będzie miało kłopotów z wyłonieniem wykonawcy, to nowy skwer powstanie jesienią.

 

TOR ROWERY PRZY SIENKIEWICZA
 

Wśród ogłoszonych w ostatnim czasie przetargów pojawiło się również zamówienie na budowę toru z przeszkodami i wzniesieniami oraz siłownię zewnętrzną. Tor rowerowy powstać ma przy ul. Sienkiewicza. Częścią zadania jest m.in. wykonanie asfaltowej jezdni, nawierzchni z kostki brukowej, wykonanie nowego ogrodzenia, trawników i oświetlenia. Tutaj – podobnie jak w przypadku skweru na Żabkach – też pojawią się nowe ławki, kosze na śmieci i stojak rowerowy.
 

Siłownia zewnętrzna ma zostać z kolei wyposażona w takie urządzenia jak: biegacz + orbitrek, wyciąg + krzesło, prasa nożna + wioślarz, rower + jeździec. Miasto ogłosiło ten przetarg w połowie lipca, a termin składania ofert upływa w najbliższy wtorek (31 lipca). Przewidywany termin budowy toru rowerowego przy ul. Sienkiewicza to dwa miesiące (od daty podpisania umowy). Podobnie jak w przypadku skweru na Żabkach – jeśli miasto od razu wyłoni wykonawcę, to z nowego toru będzie można korzystać najprawdopodobniej już od końca października lub początku listopada. (es)Galeria zdjęć

Komentarze