Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

MARIUSZ TREPKA POSŁEM ZIEMI MYSZKOWSKIEJ

Tomasz Urbański | 2018-07-26 12:20

(Moczydła, Warszawa) Pochodzący z Moczydeł w gminie Niegowa Mariusz Trepka, w przeszłości wicestarosta myszkowski i drugi wicewojewoda śląski, w środę 18 maja złożył ślubowanie poselskie i zastąpił w Sejmie RP Konrada Głębockiego. Ten ostatni został mianowany ambasadorem Polski we Włoszech i San Marino, i przeniósł się do Rzymu.

 

Konrad Głębocki, startujący z listy Prawa i Sprawiedliwości, w 2015 roku w wyborach do Sejmu zdobył 11761 głosów. W okręgu wyborczym nr 28 był to trzeci wynik, spośród kandydatów PiS drugi. Mariusz Trepka, startujący z wysokiego trzeciego miejsca na liście, „zrobił” dopiero szósty wynik. Swój głos oddało na niego 6025 osób. Bezpośrednio po wyborach mówiło się po cichu, że ten wynik to porażka Trepki. Dlaczego? Bo jego partii przypadły aż cztery poselskie mandaty: dwa kandydatom plasującym się wyżej od niego na liście PiS, ale dwa pozostałe kandydatom plasującym się za byłym wicestarostą myszkowskim: czwartemu Andrzejowi Gawronowi i dopiero siódmemu na liście Konradowi Głębockiemu z Częstochowy. Lepszy od Trepki wynik zrobił także piąty na liście Jerzy Sądel i to jemu przepadała ewentualna rola „pierwszego rezerwowego”. Kiedy Konrad Głębocki otrzymał nominację na ambasadora Polski we Włoszech wydawało się, że Sądel znów pojawi się na Wiejskiej, jako „zmiennik” (wcześniej w Sejmie RP VII kadencji zajął miejsce Jadwigi Wiśniewskiej, po jej wyborze do Parlamentu Europejskiego). Pochodzący z powiatu kłobuckiego Jerzy Sądel, z wykształcenia leśnik, piastuje obecnie funkcję dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie i jak się okazuje… nie chce porzucać posady. Odmówił objęcia wakującego po Głębockim mandatu w Sejmie VIII kadencji, robiąc tym samym miejsce na Wiejskiej dla Mariusza Trepki. Były wicestarosta zdecydował się zasiąść w ławach sejmowych. – To będzie dla mnie ogromne wyzwanie i nowe doświadczenie (…) – Nie da się równoważyć stanowisk wojewody i posła, to są zupełnie inne obowiązki i zadania. Będąc wicewojewodą, zajmowałem się problemami całego województwa, poseł odpowiada za swój region – przyznał nasz krajan, do niedawna drugi wicewojewoda śląski. Jak zapowiada, będzie starał się najlepiej jak potrafi służyć mieszkańcom swojego regionu. Czym zajmie się w pierwszej kolejności po objęciu funkcji posła? - Na północy naszego województwa brakuje nitki gazociągu, by mieszkańcy mogli się do niej podłączyć.

 

W środę 18 maja Mariusz Trepka złożył ślubowanie poselskie. Tym samym powiat myszkowski, po kilku latach przerwy, znów ma swojego przedstawiciela w Warszawie. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze