Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

KURATOR BAUER: POJEDNANIA NIE BĘDZIE

Tomasz Urbański | 2017-10-12 12:20

(Myszków) 26 września przed Sądem Rejonowym w Myszkowie odbyła się rozprawa „pojednawcza” w procesie, jaki pisowska kurator oświaty Urszula Bauer wytoczyła naczelnemu Gazety Myszkowskiej. W roli obrażonej, oprócz samej kuratorki, występuje Kuratorium Oświaty w Katowicach, więc za prawnika płaci podatnik. Żeby było sprawiedliwie, też złożyliśmy wniosek o przyznanie dla naczelnego Myszkowskiej obrońcy z urzędu. Rozprawie przewodniczy Sędzia Małgorzata Mastaj.

 

Do pojednania nie doszło, gdyż oskarżycielka prywatna Urszula Bauer nie uczestniczyła w rozprawie. Ale pełnomocnik oskarżycielki, radca prawny Łukasz Huras jasno sprecyzował polecenie klientki, że pojednania nie będzie. Kurator zainteresowana jest „merytorycznym rozstrzygnięciem w tej sprawie”. Przyznam, że my też.

 

Ponieważ proces o zniesławienie z mocy prawa jest wyłączony z jawności, a kurator Bauer nie było na sali rozpraw, spytaliśmy, czy jego klientka będzie wnioskować o jawność procesu. To jej prawo, mnie, jako oskarżonemu ono nie przysługuje. Zobaczymy na rozprawie wyznaczonej na 9. listopada godz. 10.45 sala 2) czy Urszula Bauer wystraszy się konfrontacji ze swoimi wyborcami (3 lata temu kandydowała na burmistrza Myszkowa), czy odwrotnie - zawnioskuje o jawność procesu. Odwagi Pani Kurator!

 

Urszula Bauer jako kurator i w imieniu Kuratorium Oświaty zarzuca, że doszło do zniesławienia jej i instytucji. To przestępstwo zagrożone karą do roku więzienia. Kurator Bauer obraziła się o  zdanie z artykułu opublikowanego w GM nr 26 z 30.06.2017 „Gmina Żarki to nowy cel rażenia „demokratycznej”, od kiedy gmina postawiła się PiS-owskiej Kurator Oświaty (myszkowianka Urszula Bauer), nie chcąc reformy oświaty wg PiS. Wtedy do żareckich szkół wkroczyły wszystkie możliwe kontrole (PIP, PINB, Straż Pożarna, Kuratorium Oświaty)”. O tym, że takie kontrole, nawet po kilka razy z jednej instytucji nękały szkołę w Żarkach (również przedszkole) pisaliśmy wielokrotnie. Kurator Bauer w pozwie przeciwko Gazecie Myszkowskiej sama  potwierdza, że te kontrole to jej robota.

 

Jarosław Mazanek

 


Komentarze