Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

KSIĄDZ MIAŁ UPRAWIAĆ SEKS Z DZIEWCZYNKĄ- KIELECKA KURIA ZAWIADOMIŁA PROKURATURĘ!

Tomasz | 2019-07-24 08:20

(Myszków) Jak potwierdza rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie prok. Tomasz Ozimek, prawdziwe są informacje naszego tygodnika, że do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie wpłynęło zawiadomienie z Kurii Kieleckiej Kościoła Rzymskokatolickiego o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na uprawianiu seksu z nieletnią poniżej 15 roku życia, przez księdza z parafii na terenie Powiatu Koniecpolskiego. Jak wyjaśnia prok. Ozimek takie zawiadomienie złożył do Prok. Rej. w Myszkowie Delegat Biskupa Kieleckiego ds. Obrony Dzieci i Młodzieży.


 

Myszkowska prokuratura odmawia podania bardziej szczegółowych informacji. Wiemy tylko, że do seksu księdza z nieletnią miało dochodzić w latach 2014-15. Prokuratura odmawia komentarza, czy chodzi o jedną sytuację, czy ciąg aktów seksualnych, gdy ksiądz uczyniłby z nieletniej swoją stałą „nałożnicę”. Sprawa miała zostać zgłoszona zwierzchnikom kościelnym przez innego księdza w roku 2016. Sprawca, który miał się dopuścić przestępstwa, został przeniesiony gdzie indziej. Od tego czasu nie działo się nic, choć już od roku 2017 po zmianach w Kodeksie Karnym osoba, która wie o obcowaniu płciowym z osobą poniżej 15 roku życia (sam czyn zagrożony karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności) sama podlega odpowiedzialności karnej, jeżeli mając wiedzę o takim przestępstwie, nie zgłosi tego odpowiednim służbom.


 

Wg naszych ustaleń w całej Polsce toczą się obecnie 4 śledztwa z zawiadomień Kurii o możliwych popełnionych przestępstwach seksualnych popełnianych przez księży. Wszystko, to nowe zawiadomienia z ostatnich tygodni. To z Kurii Kieleckiej do prokuratury w Myszkowie wpłynęło pod koniec czerwca. Nieoficjalnie śledczy mówią o bardzo dobrej współpracy w tym zakresie w Kurią Kielecką, np. w zakresie dostępu do dokumentów, mogących mieć znaczenie w śledztwie.


 

-Wszczęto śledztwo, trwają czynności procesowe polegające na przesłuchaniu świadków -mówi Rzecznik Prok. Okręgowej w Częstochowie prok. Tomasz Ozimek. (JotM)


Komentarze