Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

Kotowice podwójnie świętowały

MyszPress | 2014-07-28 10:11

Beniaminek A klasowy świętował z okazji wywalczenia awansu i otwarcia nowego boiska. Był tort, okolicznościowe medale i puchar od Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

 

Kibice KS-u Kotowice mieli podwójny powód do świętowania. Ich ulubieńcy wywalczyli awans do A klasy, a do tego nowe boisko ze znakomitą murawą zostało oddane do użytku.  Gospodarzami lipcowej uroczystości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Żarkach Andrzej Jakóbczak, prezes KS Kotowice Paweł Labocha wraz z zawodnikami. W otwarciu boiska wzięli udział zaproszeni goście, w tym poseł Artur Bramora, Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Marian Szczerbak, gminni samorządowcy, przedstawiciele Okręgowego Związku Piłki Nożnej, osoby wspierające klub oraz mieszkańcy wsi Kotowice. Przypomnijmy, iż w pod koniec maja ub. roku dziki zniszczyły murawę boiska w Kotowicach. Prace związane z odbudową boiska ruszyły w lipcu. Na wysokości zadania stanęli mieszkańcy, piłkarze, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Żarki, zarząd klubu oraz burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. Boisko zostało ogrodzone siatką, zamontowane zostały furtki wejściowe, brama wjazdowa, wykonano odwodnienie. Teren pod nową murawę został starannie przygotowany. Trawę podarował Arkadiusz Gumieniczuk, producent ze Szczecinka z województwa zachodniopomorskiego. Przywiózł do Kotowic 7500 metrów kwadratowych murawy po tym, jak usłyszał w mediach, iż boisko zostało zryte przez dziki. Zresztą osób wspierających odbudowę było znacznie więcej. Razem z darowizną, wartość robót należy liczyć w setkach tysięcy złotych. Boisko po odbudowie poświęcił ksiądz proboszcz Mirosław Wójcik. Osoby związane z klubem i modernizacją przecięły wstęgę. Specjalne podziękowania złożono na ręce Burmistrza Klemensa Podlejskiego.  Zaproszeni goście wykonali rzuty karne, w zamian zostali nagrodzeni oklaskami przez publiczność. W dalszej części spotkania zawodnicy KS Kotowice otrzymali puchar od Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Częstochowie za awans do A klasy.

 

- W ubiegłym roku byliśmy w B Klasie, mieliśmy wielkie problemy ze zniszczonym boiskiem. Spotkania rozgrywaliśmy na boisku LKS Zieloni Żarki. Po roku czasu boisko jest odbudowane i ogrodzone, a my zaliczyliśmy awans – podsumował Paweł Labocha, prezes KS Kotowice.

 

- Tylko współpraca przynosi takie efekty – podkreślił burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. Złożył gratulacje zawodnikom i działaczom sportowym w Kotowicach i podarował wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Jakóbczakiem pamiątkowe medale z okazji awansu.

 

Sobotnie popołudnie upłynęło w Kotowicach pod znakiem dobrej zabawy. Wśród festynowych atrakcji znalazły się: występy Kapeli Ani Ani z Żarek, Iluzjonisty „Magiczny kabaret Bruno”, Leszka Filca ze śląskimi szlagierami; odbyła się również zabawa taneczna (info – Katarzyna Kulińska). (RUC)

 Galeria zdjęć

Komentarze