Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

KONTRABANDA NA GRUBE MILIONY W RĘKACH POLICJI

Tomasz Urbański | 2018-04-11 12:20

(Markowice) Duży sukces myszkowskiej policji! Na terenie jednej z firm w Markowicach odkryli on magazyn z nielegalnym tytoniem. Było go tam aż tyle, że trzeba go było wywozić ciężarówkami. Łącznie zabezpieczono ponad 10 ton tzw. „krajanki”! Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej kontrabandy to prawie 7 milionów złotych. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na milion złotych więcej.

 

Udaną akcję policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie poprzedziły prowadzone wcześniej ustalenia. W poniedziałek 26 marca wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej wkroczyli na teren firmy w Markowicach, gdzie - jak przypuszczali - miał znajdować się magazyn z nielegalnym tytoniem.

 

„Strzał” okazał się bardzo celny. - Na działce i w pomieszczeniu gospodarczym mundurowi odkryli ponad 10 ton tzw. krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej, o czarnorynkowej wartości prawie 7 milionów złotych. Nielegalne wyroby tytoniowe należały do 41-letniego mieszkańca gminy Poraj. Mężczyzna został zatrzymany i będzie odpowiadał za przestępstwo skarbowe, za które grozi mu wysoka grzywna. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły w tym przypadku prawie 8 milionów złotych – mówi starszy aspirant Barbara Poznańska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze