Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

KOLEJNY FESTIWAL „Z KOPYTA” ZA NAMI

Tomasz Urbański | 2017-10-05 12:20

(Gniazdów) IRA, Natalia Kukulska, Dżem, Alicja Boncol i Koalicja, Andrzej Rybiński, to największe gwiazdy Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta”, który już po raz trzeci odbył się w Gniazdowie. Imprezie towarzyszyły liczne pokazy, konkursy i prezentacje. Dwudniową imprezę poprowadził Roman Czejarek znany doskonale z radiowej „Jedynki” oraz „Lata z Radiem”.

 

Trzeba przyznać, że z każdym rokiem organizatorzy Festiwalu „Z Kopyta” przygotowują coraz więcej atrakcji, dobierając je tak, aby zadowolić nawet najbardziej wymagającą publiczność. Tym razem Festiwal odbył się w klimacie Dzikiego Zachodu.

 

Przez dwa dni trwała rywalizacja jeźdźców w różnych konkurencjach w ramach Polskiej Ligi Western i Rodeo. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też efektowne pokazy Red Simon Wild West Show, polskiej szkoły jazdy konnej i ujeżdżania koni w stylu western. Miłośnicy psów mogli podziwiać natomiast czworonogi na międzynarodowej wystawie i zawodach zwinności agility, a miłośnicy czterech kółek oglądać ekstremalne zmagania pojazdów terenowych na torze off-road.

 

W sobotę odbyła się wielka parada, w której uczestniczyli jeźdźcy, motocykliści oraz samochody zabytkowe i terenowe. W tym roku gościł na festiwalu zespół Catawba prezentujący zarówno indiańskie jak i kowbojskie tańce. W Wiosce Indiańskiej można było spróbować swych sił w różnych zabawach zręcznościowych, a najmłodsi bezpłatnie jeździli na kucykach.

 

Podczas festiwalu odbył się też konkurs na kopytka na różne sposoby. W tej konkurencji najlepsze były panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gniazdowie.  Były też pokazy kulinarne, które przebiegały pod hasłem „Kopytkowe szaleństwo” w wykonaniu kucharzy z Hotelu-karczmy „Czardasz” i Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Zacisze”.

 

Ponad 20 osób wzięło udział w konkursie na strój w stylu country, prezentując fantazyjne ubiory. Zwycięzców wybrano w trzech kategoriach: dzieci, kobiety i mężczyźni. Rozegrano też biegi dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Pierwszego wieczoru gwiazdą imprezy był zespół IRA, który w ub. roku nie zagrał na festiwalu z powodu burzy. Tym razem zespołowi udało się zagrać godzinny koncert, podczas którego w rytm największych hitów porwał publiczność do zabawy. Starszą część publiczności zachwycił występ Andrzeja Rybińskiego, który jak przyznał zgodnie ze słowami swego największego hitu  - „nie liczy godzin i lat”.

 

Drugiego dnia Alicja Boncol wraz z zespołem Koalicja zafundowała publiczności countrowe rytmy. Po niej na scenę wkroczyła Natalia Kukulska, która wraz z doskonałymi muzykami zagrała koncert elektro-akustyczny. Jak przyznała podczas próby, Gniazdów jej się tak spodobał, że zamiast planowanego godzinnego, chce zagrać pełny półtoragodzinny koncert. Fani na wieść ogłoszoną przez prowadzącego Romana Czejarka wprost oszaleli z radości. Natalia już przy pierwszych dźwiękach zjednała sobie publiczność, która śpiewała z nią głośno większość piosenek mimo padającego deszczu. Taki klimat utrzymał się już do końca wieczoru, a to za sprawą zespołu Dżem. Muzycy kazali na siebie dość długo czekać, ale kto był cierpliwy na pewno nie żałował.

 

Przez dwa dni w Gniazdowie było tak wiele atrakcji, że trudno je wszystkie opisać. Warto też wspomnieć o występie zespołu Babsztyl i Cezarego Markiewicza i o zabawie w stylu country, którą poprowadził Tomasz Szwed. Wspaniale zaprezentowały się również dzieci oraz młodzież z grupy tanecznej Pokusa, która działa pod okiem Katarzyny Miklas.

 

Mimo kapryśnej aury Festiwal „Z Kopyta” oglądało kilka tysięcy osób.

 

W przygotowanie festiwalowego terenu wiele wysiłku włożyli pracownicy Zespołu Usług Komunalnych w Koziegłowach, którym pomagali druhowie z jednostek OSP. O wyżywienie osób czuwających nad przebiegiem festiwalu zadbał warsztat Terapii Zajęciowej z Wojsławic. Festiwalowi goście mogli skorzystać z materiałów promujących Gminę i Miasto Koziegłowy oraz powiat i Jurę Krakowsko-Częstochowską na stoisku Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy. Wśród stoisk znalazło się też miejsce na osikowe rękodzieło. Swe działania promowało też Centrum Integracji Społecznej.

 

Organizatorem imprezy byli: Gmina i Miasto Koziegłowy, MGOPK Koziegłowy i ZUK Koziegłowy. (ek)Galeria zdjęć

Komentarze