Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

Kamil Gradek uciekał na swoim terenie

MyszPress | 2015-08-24 09:29

Ogromnych emocji dostarczył swoim kibicom w miniony poniedziałek (3 sierpnia) wychowanek Błękitnych Koziegłowy Kamil Gradek. W całym powiecie zgromadzeni przy ulicach kibice dopingowali uciekającego przed peletonem reprezentanta Polski. Wieczorem w Dąbrowie Górniczej nasz kolarz stanął na podium by odebrać niebieską koszulkę najaktywniejszego zawodnika.

 

 

W ubiegły poniedziałek (3 sierpnia) ulicami Powiatu Myszkowskiego przemknął Tour de Pologne. Przyciągnął on na naszym terenie wielu kibiców, a to głównie za sprawą naszego kolarza, wychowanka Andrzeja Chmurzewskiego Kamil Gradka. Zgromadzeni przy szosie sympatycy kolarstwa dopingowali Kamila, który brał udział w ucieczce, a w Siewierzu wygrał premię lotną. Kamil miał plan, aby pokazać się na swojej ziemi i wyszło mu to znakomicie. Wieczorem stanął na podium w Dąbrowie Górniczej, by założyć koszulkę najaktywniejszego zawodnika.

 

- Trasa bardzo mi się podobała. Mieszkam niedaleko Myszkowa, tak że przejeżdżałem dziś przez swoje rodzinne strony. Trasę tak naprawdę znałem bardzo dobrze. Bardzo miły był doping kibiców na całej trasie i to na pewno pomagało. Z pewnością jest szansa na walkę o klasyfikację najaktywniejszego, tylko nie jest to takie proste. Trzeba zabrać się w odjazd, a po dzisiejszym dniu pojawi się jakieś zmęczenie. Na pewno będę próbował, ale czy się uda, to zobaczymy. Na górskich etapach nie ma praktycznie lotnych finiszy, więc losy koszulki najaktywniejszego rozstrzygną się jutro na trzech premiach – powiedział po wyścigu nasz reprezentant.

 

 

Należy tutaj dodać, że w tegorocznym Tour de Pologne jedzie dwóch zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali klub Błękitnych Koziegłowy. Obok Kamila, którego karierę śledzimy od najmłodszych lat i praktycznie, co roku jest nominowany w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca jedzie jeszcze Dariusz Batek, były zawodnik Andrzeja Chmurzewskiego, który w 2009 roku został przez naszych czytelników wybrany Najpopularniejszym Sportowcem Powiatu Myszkowskiego. Dariusz startuje obecnie w barwach Wibatech Fuji Żory, a Kamil jest zawodnikiem ActiveJet Team. (RUC)Galeria zdjęć

Komentarze