Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

JEST PANI W STANIE PRZEPROSIĆ?

Tomasz Urbański | 2019-02-14 12:20

30 stycznia obradowała Rada Powiatu Myszkowskiego. Pod koniec sesji w zapytaniach radnych Dorota Kaim-Hagar nawiązując do naszego artykułu „Nawet nie czekała do pogrzebu (GM 4/19 25.01.19) odniosła się wprost do Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Myszkowskiego Zdzisławy Polak, czy zamierza przeprosić za rozpowszechnianie na FB wywiadu z reżyserem Grzegorzem Braunem, który powieliła bez żadnego komentarza. Radna Kaim-Hagar -jak twierdzi- podobnie jak dziennikarze Gazety Myszkowskiej, zadała sobie trud przesłuchania całego „wywiadu”, doszła do podobnych wniosków: obrzydliwość, to najłagodniejsze co mi przychodzi do głowy na ocenę wypowiedzi pana Brauna, które pani radna Polak udostępniła.


 

Dalej mówiła radna Dorota Kaim-Hagar: -Nie dalej jak na ostatniej sesji Rady Powiatu Myszkowskiego, jeszcze przed zamordowaniem Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, mówiłam o mowie nienawiści, rasistowskich atakach na mojego męża i dzieci. (mąż radnej -do listopada- był dyrektorem SP ZOZ w Myszkowie; pochodzi z Jemenu). Potem nastąpiły tragiczne wydarzenia w Gdańsku, a pani radna Polak nawet do dnia pogrzebu nie czekała z powielaniem obrzydliwych oszczerstw pod adresem zmarłego Pawła Adamowicza. Poglądy i twierdzenia Grzegorza Brauna pełne są nacjonalizmu, ksenofobii, rasizmu. Chcę myśleć, że to była tylko głupota z pani strony, to udostępnienie wywiadu, bez żadnego komentarza, że się pani utożsamia czy nie z tymi poglądami. Za głupotę się przeprasza, pytam więc, czy ma pani zamiar przeprosić?


 

Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Myszkowskiego Zdzisława Polak z rozbrajającą szczerością odpowiedziała: -Nic złego nie zrobiłam. Dałam tylko możliwość, żeby z wywiadem zapoznali się inni. Nie widzę tu (w wywiadzie?) żadnej mowy nienawiści. To pani słowa są nie na miejscu.


 

Radna Polak odniosła się też do -jak to określiła- ataków Gazety Myszkowskiej na nią: - To jest właśnie atak na mnie ze strony redaktora Mazanka, to mowa nienawiści w stosunku do mnie.


 

Radna Kaim-Hagar nie odpuszczała: -Zgadza się pani z treścią wywiadu?


 

Zdzisława Polak: -Nie zmusi mnie pani do osobistej opinii. Nie będę się tłumaczyć.


 

Tonować nastroje próbował starosta Piotr Kołodziejczyk, odnosząc się do rocznej narady Policji (29.01) w budynku starostwa. Ale nie odniósł się niestety do sedna sprawy, czy działanie Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu, jego partyjnej koleżanki, można oceniać krytycznie: -Na naradzie rocznej z Policją, Prokuratorem Rejonowym i przedstawicielami gmin był poruszany problem hejtu na portalach, mówiono o konieczności zwrócenia na to większej uwagi. Chodzi o to, aby hejt nie był anonimowy.” (o naradzie policji i o tym na ile skutecznie myszkowska policja przeciwdziała mowie nienawiści napiszemy za tydzień, łącznie z doświadczeniami gmin i radnych, którzy w tej sprawie prosili o interwencje policji).


 

Przypomnijmy w skrócie, co mówił Grzegorz Braun, z którym wywiad powieliła radna Zdzisława Polak. Redakcja wyraźnie zaznacza, że są to poglądy i stwierdzenia, z którymi nie zgadzamy się w najmniejszym stopniu:


 

Braun nie mówi tego wprost, ale narracja wypowiedzi wskazuje, że Donald Tusk to też - w jego opinii- przestępca. Stawia tezę, że Prezydent Gańska Paweł Adamowicz (też przestępca) został zamordowany na zlecenie. Słuchacz nie ma tego podane wprost, ale może się domyśleć, że skoro „niedoszły proces Tuska” to kto zlecił zabójstwo? Ten wywiad linkuje Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Myszkowskiego Zdzisława Polak z PiS nawet nie czekając do pogrzebu Pawła Adamowicza.


 

O mordzie dokonanym na Pawle Adamowiczu: „Nie próbuję wyrokować, ale żałuję, że już nigdy nie stanie przed sądem ludzkim, czy jako oskarżony, to jako „świadek koronny””. -to czytelna opinia Brauna, że Adamowicz był przestępcą, bo tylko tacy stają przed sądem jako osoby oskarżone, albo zeznają jako skruszony świadek koronny korzystający z tego specjalnego statusu.


 

O Pawle Adamowiczu: „Ledwie 1,5 roku temu sygnował zdradziecki akt deklarację prezydentów dużych miast Rzeczypospolitej, deklaracja wypowiedzenia lojalności władzom warszawskim, to była deklaracja woli tychże prezydentów, tam oni, Dutkiewicz, Majchrowski, oni deklarowali, że chcieliby „nachodzców-uchodźców” sprowadzać do Polski w kooperacji z ONZ. To nazywam aktem zdrady narodowej. Na tę okoliczność i nieboszczyk i jego współsygnatariusze powinni być słuchani przez prokuraturę.” - twierdzi G. Braun.


 

Zdzisława Polak skandaliczny wywiad „tylko rozpowszechnia”.


 

W trakcie rozmowy z Grzegorzem Braunem, którą linkuje Zdzisława Polak z PiS pada pytanie prowadzącego o „odpowiedzialność WOŚP za to nieszczęście” (zamordowanie Adamowicza). Rozmówca i na ten temat ma obszerną teorię:


 

„Scenariusz publicznej egzekucji jest bardzo prawdopodobny. Mamy sprawcę, mamy narzędzie zbrodni. Tymczasem Adamowicz był uwikłany tak głęboko i rozlegle w układ gdański, i inne układy, myślę, że międzynarodowe. Zaliczanie go do partii niemieckiej w Polsce nie jest żadną obelgą. Mamy w Polsce partię ruską, partię żydowsko- amerykańską, prusko-ruską.


 

Prokuratura powinna ten wątek publicznej egzekucji badać, albo dlatego, że się w porę z kimś nie podzielił jakimś tam innym Amber Gold-em, albo też np. jako jego rola jako potencjalnego świadka koronnego w procesie wciąż niedoszłym Donalda Tuska byłaby zbyt istotna. (…) Temu panu (mordercy) życzę dobrego zdrowia, żeby mógł zeznawać…. To są wątki do rozważenia przez poważnych prokuratorów” - mówi Braun.


 

Przekaz, z którym nie można się zgodzić ani w 1% jest oczywisty: Adamowicz-przestępca sam sobie winien, bo był elementem lub wplątał się w układ przestępczy większych graczy (Tusk) za co został „uciszony” w świetle kamer.


 

Wypowiedzi i opinie Brauna, ponieważ nie są poparte żadnymi dowodami, należy traktować jako obelżywe insynuacje.


 

Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Myszkowskiego z PiS Zdzisława Polak nie widzi powodu, by kogokolwiek przepraszać.


 

Jarosław Mazanek


 Galeria zdjęć

Komentarze