Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

II WICEWOJEWODA ŚLĄSKI CIĄGLE Z POWIATU MYSZKOWSKIEGO

Tomasz Urbański | 2018-08-17 12:20

(Koziegłowy, Katowice) Piotr Kołodziejczyk, dotychczasowy zastępca burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy, został II wicewojewodą śląskim. Zastąpił na tym stanowisku Mariusza Trepkę, który w środę 18 lipca złożył ślubowanie poselskie. To oznacza, że powiat myszkowski nadal będzie posiadał mocny głos w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.
 

Przypomnijmy, że roszady kadrowe w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim zapoczątkowało powołanie na stanowisko ambasadora Polski we Włoszech i San Marino, częstochowskiego Posła Prawa i Sprawiedliwości, Konrada Głębockiego. Sejmowy mandat po nim objął Mariusz Trepka, do niedawna drugi wicewojewoda śląski. Kiedy w środę 18 lipca złożył ślubowanie poselskie na jego stanowisku pojawił się „wakat”. Nie na długo, bo tylko na nieco ponad tydzień. 26 lipca wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas briefingu prasowego przedstawił nowego wicewojewodę. Został nim dotychczasowy zastępca burmistrza Miasta i Gminy Koziegłowy Piotr Kołodziejczyk, prywatnie syn długoletniej Przewodniczącej Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, Joanny Kołodziejczyk. Nowy II wicewojewoda śląski urodził się w Myszkowie, ma obecnie 38 lat. Ukończył Akademię Rolniczą im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz studia podyplomowe z wiedzy o Unii Europejskiej „Agro-Unia”. Jego doświadczenie samorządowe to dwie kadencje w Radzie Powiatu Myszkowskiego, gdzie był członkiem komisji rewizyjnej oraz komisji rozwoju i rolnictwa; od stycznia 2015 roku piastował stanowisko zastępcy burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Wcześniej pracował w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Śląskim Oddziale Regionalnym w Myszkowskim Biurze Powiatowym.

 

Wojewoda Wieczorek przedstawiając swojego nowego drugiego zastępcę podkreślał jego doświadczenie samorządowe i znajomość problematyki rolnictwa. Tu trzeba dodać, że Kołodziejczyk zna je z praktyki, bo posiada gospodarstwo rolne o powierzchni 120 hektarów, obejmujące uprawę zbóż oraz hodowlę trzody chlewnej. – Mam nadzieję, że doświadczenia, które zdobyłem przez lata, zaowocują tym, że będę potrafił z innego punktu spojrzeć na Śląski Urząd Wojewódzki, choćby w kwestii przydziału środków, bo województwo śląskie to nie tylko duże miasta, ale również te mniejsze gminy, które najbardziej potrzebują wsparcia, jeżeli chodzi o infrastrukturę – podkreślał wicewojewoda Piotr Kołodziejczyk. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze