Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

HITY DISCO POLO I DANCE ROZBRZMIAŁY NAD ZALEWEM PORAJSKIM

MyszPress | 2016-09-12 08:47

(Poraj) Największe hity z gatunku disco polo i dance rozbrzmiewały do późnych godzin nocnych nad zalewem Porajskim, a wszystko w ramach 8 Festiwalu Disco Polo Dance, który odbył się na zakończenie wakacji 27 sierpnia br. Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji w Jastrzębiu przeżył prawdziwe oblężenie. Bawiła się młodzież, bawiły się dzieci, bawili się starsi. Wśród zagranych utworów każdy znalazł coś dla siebie. Jednak publiczność najgłośniej reagowała na występ zespołu After Party i Piękni i Młodzi, którzy swoimi hitami zakończyli festiwal.

 

Ci , którzy zdecydowali się zakończyć wakacje bawiąc się na porajskim Festiwalu na pewno nie mają czego żałować. Ciepła noc sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu. Można było tańczyć i śpiewać do utraty tchu. Kilka godzin solidnej dawki muzyki sprawiło, że nad zalewem było naprawdę gorąco, a muzykę i śpiewy woda niosła do sąsiednich miejscowości.

 

Na scenie rozbrzmiały bowiem takie hity, jak: „Do białego rana”, „Chciałbym się zakochać w Tobie” (Freaky Boys), „Fantastyczna”, „Pokochaj mnie” (Claris), „On był taki zwariowany”, Zazdrosna” (Model MT & Modelinka). Natomiast grupa Łobuzy rozgrzała publiczność hitem „Ona czuje we mnie piniądz”, który zespół zaśpiewał dwa razy podczas krótkiego występu.

 

Skąpo ubrane trzy dziewczyny z Mirami (zespołu pochodzącego z Ukrainy) szczególnie przypadły do gustu panom, który zapatrzeni w pląsy zachwycali się każdym krokiem tanecznym. Dziewczyny zaśpiewały kilka znanych hitów z gatunku dance, czym zyskały sobie jeszcze większą sympatię publiczności. Zespół Dance Express rozpoczął swój występ dość nietypowo. Członkowie grupy pojawili się na scenie w przebraniu mnichów. Ich największy hit ostatnich tygodni „500+ na nowy wóz” publiczność znała doskonale i głośno śpiewała. Podczas występu panowie rozdawali fotografie z autografami. Trzeba przyznać, że zespół przez cały występ miał doskonały kontakt z publicznością, która żywo reagowała na wszystkie prośby biegnące ze sceny. Formacja Quest również doskonale radziła sobie z rozbawieniem publiczności, co było słychać szczególnie w piskach kobiet.

 

Podczas porajskiego Festiwalu grupa D-Bomb świętowała 20-lecie pracy na scenie. Wójt gminy Łukasz Stachera korzystając z okazji złożył zespołowi życzenia wręczając kosz kwiatów, a publiczność zaśpiewała tradycyjne 100 lat.  – Już kolejne pokolenie wychowuje się przy naszej muzyce. O Ela, Ela”, „Wszystko co robię, robię dla Ciebie” nie wiem czy kojarzycie pierwsze nasze piosenki. Bardzo Wam dziękuję, że nadal jesteście z nami, że D-Bomb nadal przez 20 lat jest w formie, a D-Bomb to nie tylko ja i chłopaki, ale D-Bomb to w szczególności Wy – mówił wokalista zespołu.

 

Jednak prawdziwe szaleństwo rozpoczęło się wraz z wejściem na scenę zespołu After Party. Publiczność śpiewała z zespołem wszystkie piosenki i tak jak wokalista zapowiedział, że będzie mega moc, rzeczywiście była. „Ona lubi pomarańcze”, „Tylko ona jedyna”, „Bujaj się” czy „Nie daj życiu się”, to przecież hity doskonale znane miłośnikom disco polo, którzy głośno śpiewali nie tylko refreny piosenek.

 

Na zakończenie imprezy na scenie rozbłysła grupa Piękni i Młodzi, której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Dwa lata temu za sprawą muzycznego show i utworu „Kocham się Tobie” oraz „Niewiara” o zespole usłyszała cała Polska. Od tej pory Piękni i Młodzi mają już na swoim koncie kilka hitów. Każdy ich nowy utwór staje się przebojem śpiewanym przez rzesze fanów. Również w Poraju okazało się, że publiczność zna „Ona jest taka cudowna”, „Na serca dnie”, czy „Jedno słowo” i może śpiewać nawet bez pomocy wokalistki Magdy Narożnej. Nikt nie chciał, aby zespół opuszczał scenę, jednak wszystko co dobre, szybko się kończy.

 

- Świetny festiwal, na pewno będę na kolejnym. Byłam w ubiegłym roku w Złotym Potoku, byłam w tym roku w Olsztynie, nie wyobrażam sobie wakacji bez tego festiwalu. W Poraju fajny klimat sprawia zalew, jest pole namiotowe, więc zostajemy do niedzieli. Jeśli tylko będzie tutaj impreza, to za rok  ponownie przyjeżdżamy całą ekipą – mówiła Sylwia, która do Poraja przyjechała z Kielc.

 

Dla tych, którzy już planują kolejny festiwalowy rok mamy dobrą wiadomość. 9 Festiwal Disco Polo Dance odbędzie się w Olsztynie 8 lipca 2017 roku. Warto tę datę zapamiętać. Swoją obecność podczas kolejnego święta muzyki potwierdziło już 5 gwiazd sceny disco polo: Boys, Weekend, Piękni i Młodzi, After Party oraz Power Play.

 

„Gazeta Myszkowska” sprawowała patronat medialny nad imprezą.

 

Ewelina KurzakGaleria zdjęć

Komentarze


REKLAMA