Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

GROZILI NOŻEM 15-LATKOWI!

Tomasz Urbański | 2018-09-12 12:20

(Zawiercie) 20 sierpnia w rejonie przejścia podziemnego przy ul. Górnośląskiej w Zawierciu został zaatakowany 15-latek. Jak relacjonują policjanci na szczęście jego kolega zdołał zbiec i wezwać pomoc. Na miejsce natychmiast dotarł najbliższy patrol.


 

Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju na nastolatku. Napastnicy grożąc nożem zażądali wydania przenośnego głośnika i pieniędzy. 23 sierpnia Sąd Rejonowy w Zawierciu zastosował wobec zatrzymanych trzymiesięczny areszt.


 

- Sprawcy podeszli do nastolatków, przewrócili jednego z nich na ziemię i zaczęli kopać. Grożąc nożem zażądali wydania przenośnego głośnika oraz pieniędzy. Kolega napadniętego 15-latka, zdołał jednak zbiec i wezwać pomoc. Na szczęście zaatakowany nastolatek nie doznał obrażeń. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano najbliższy patrol. Policjanci szybko namierzyli opisanych mężczyzn. W czasie zatrzymania byli agresywni, grozili i ubliżali funkcjonariuszom. Resztę nocy spędzili w policyjnym areszcie - napisali funkcjonariusze na stronie zawierciańskiej komendy.


 

Zarzuty usłyszeli 17-latek i 28- latek z Zawiercia. Teraz grozi im do 12 lat więzienia. (mpp), Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze