Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

GŁOŚNE CZYTANIE W MYSZKOWSKIEJ BIBLIOTECE

Tomasz | 2019-10-15 08:20

(Myszków) W poniedziałek, 30 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Myszkowie odbyły się spotkania z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Tegoroczna akcja biblioteki przebiegała pod hasłem „Mikołajek i Dżodżo - służby mundurowe czytają dzieciom”.


 

Uczestnikami kolejnego wydarzenia promującego czytelnictwo byli uczniowie klas I-III SP nr 3 w Myszkowie, którzy oprócz wysłuchania opowiadania „Dżodżo” z książki „Mikołajek” napisanej przez René Goscinnego, mogli spotkać ciekawe osoby oraz zapoznać się z ich pracą. Gośćmi spotkania byli bowiem: st. sierż. Łukasz Polak z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie, Kinga Muszyńska reprezentująca Ochotniczą Straż Pożarną Myszków Nowa Wieś oraz Komendant Straży Miejskiej w Myszkowie Sławomir Pabiasz. Oprócz przeczytania opowiadania, zaproszeni goście bardzo chętnie opowiadali o swojej pracy, niebezpieczeństwach z nią związanych oraz przybliżyli uczniom jak na co dzień dbają o ich bezpieczeństwo. Dzieciaki mieli do mundurowych wiele różnorakich pytań. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy oraz goście wzięli udział w krótkim quizie dotyczącym przeczytanego opowiadania, co tylko potwierdziło, że dzieci są bardzo wnikliwymi słuchaczami.


 

- Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy na kolejne nasze inicjatywy – mówiły jak zawsze uśmiechnięte bibliotekarki.


 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.(AB) Foto: MiPBP w MyszkowieGaleria zdjęć

Komentarze