Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

FOTOWOLTAIKA WCHODZI NA MYSZKOWSKIE BLOKI

Tomasz Urbański | 2019-04-13 12:20

(Myszków) Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa uzyskała dofinansowanie unijne na kompleksową termomodernizację, która obejmie łącznie 9 budynków. Bloki znajdujące się przy ul. 11 Listopada, Wyszyńskiego i Sikorskiego mają już zamontowane instalacje fotowoltaiczne. Projekt podzielony na trzy etapy ma zostać zakończony za dwa lata.


 

Projekt obejmuje w sumie 9 budynków na osiedlu Centrum III, a dokładnie bloki przy ul. 11 listopada 30A, 32A, 32B, 34, Wyszyńskiego 15, 15a oraz Sikorskiego 18, 20 i 22.


 

W roku bieżącym realizowany będzie I etap projektu, w skład którego wchodzi montaż instalacji fotowoltaicznych na wymienionych budynkach, modernizacja oświetlenia (montaż lamp LED), ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu oraz modernizację systemu grzewczego i ciepłej wody w czterech blokach – przy ul. 11 listopada 30A i 32B oraz Wyszyńskiego 15 i 15A.


 

W przyszłym roku (2020r.) realizowany będzie II etap projektu, który obejmie trzy kolejne budynki – przy ul. 11 listopada 32A i 34 oraz Sikorskiego 18 (prace – podobnie jak w przypadku innych bloków – obejmą docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachów oraz modernizację systemu grzewczego i ciepłej wody).


 

Ostatni, III etap projektu ma zostać zrealizowany w 2021 roku. Wtedy prace obejmą dwa ostatnie budynki – przy ul. Sikorskiego 20 i 22.


 

Całkowita wartość projektu to ponad 7,5 miliona złotych, z czego prawie 5 milionów wyniesie dofinansowanie unijne (dokładnie 4.956.912,34 zł). Jak dotąd zamontowano instalacje fotowoltaiczne na wszystkich 9 blokach. - Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji 2 pkt I etapu tj. modernizacji oświetlenia na klatkach schodowych i w piwnicach oraz gankach poprzez wymianę starych lamp na lampy typu LED. Efektem realizacji projektu będzie poprawa efektywności energetycznej o ponad 45% oraz wizualnej budynków, ograniczenia ich energochłonności a także obniżenie kosztów eksploatacji 375 gospodarstw domowych – informuje prezes MSM w Myszkowie Elżbieta Matysiewicz. (es)Galeria zdjęć

Komentarze