Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

FORNALIK NA OTWARCIU BOISKA W ZAWADZIE

MyszPress | 2014-09-22 09:47

(gm. Żarki) - Macie bardzo fajną infrastrukturę sportową. Ja grałem na betonie, nie było łatwo. Nie zmarnujecie szansy i wykorzystajcie to miejsce – tymi słowami Waldemar Fornalik zwrócił się do uczniów Szkoły Podstawowej w Zawadzie. Były selekcjoner kadry narodowej był gościem honorowym uroczystości oddania do użytku boiska wielofunkcyjnego i wyremontowanego budynku szkoły.

 

W piątek 12 września na nowo zbudowanym boisku przy Szkole Podstawowej w Zawadzie odbyła się uroczystość poświęcenia obiektu sportowego oraz budynku szkoły po termomodernizacji. Gościem specjalnym ceremonii przekazania boiska i szkoły do użytku był poprzedni selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej – Waldemar Fornalik.

 

- Systematycznie wzmacniamy infrastrukturę sportową. Chcieliśmy poprawy warunków nauki wychowania fizycznego i zagospodarowania wolnego czasu po szkole. Myślę, że to się udało – powiedział burmistrz Żarek Klemens Podlejski. To już drugie takie boisko, które w okresie letnim powstało w gminie Żarki. Pierwsze boisko wielofunkcyjne powstało w Przybynowie. Kolejne budowane jest przy szkole podstawowej w Jaworzniku, następne zostanie wykonane w Kotowicach. Gmina Żarki za sprawą unijnego dofinansowania postawiła w tym roku na wzmocnienie infrastruktury sportowej. Każde z budowanych boisk wielofunkcyjnych ma wymiary 22m x 44m, jest ogrodzone, wyposażone w piłkochwyty, atutem jest nawierzchnia ze sztucznej trawy. W ramach inwestycji montowane są: bramki do piłki ręcznej, kosze do koszykówki, słupki do siatkówki i tenisa ziemnego. Na boisku można również grać w piłkę nożną. Boiska kosztować będą łącznie 873.300zł, z czego 472.714 zł stanowić będą środki własne gminy. Projekt budowy boisk uzyskał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z Partnerstwa Północnej Jury w wysokości 400.586 zł. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe GRUMIX z gminy Słupia, które wykonało już ponad 120 obiektów sportowych w różnych częściach województwa i kraju.

 

Oprócz budowy boiska w Zawadzie, wyremontowana została tamtejsza szkoła. Gmina zainwestowała w przebudowę instalacji centralnego ogrzewania i wymieniła kotłownię na gazową, ocieplone zostały ściany zewnętrzne budynku, ściany poddasza oraz strop pod nieogrzewanym poddaszem. W budynku wymienione zostały także okna i drzwi. - Przez wakacje wykonano jeszcze inne remonty w szkole podstawowej. Od strony drogi gminnej założono nowe ogrodzenie wraz z bramą. Wewnątrz szkoły gruntowny remont przeszły korytarze dolny i górny. W miejsce starych lamperii pojawiły się tynki akrylowe. Została wyremontowana łazienka chłopców na piętrze. Sala jednej z klas młodszych jest również po remoncie. W ramach projektu Radosna Szkoła zostało uzupełnione wyposażenie w zakresie pomocy dydaktycznych dla dzieci młodszych – dodaje Anna Wyporska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

 

Nowe obiekty poświęcił ksiądz Kamil Kęsik. Poza Waldemarem Fornalikiem, na uroczystość przybyli także inni goście, m.in. przedstawiciele samorządów, parlamentarzystów. (kk)(pd)Galeria zdjęć

Komentarze