Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

ESKADRA MA JUŻ 15 LAT

Tomek | 2017-07-21 12:20

(Myszków) W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie jubileusz 15-lecia istnienia obchodził niedawno Zespół „Eskadra”. To śpiewająca reprezentacja myszkowskiego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego, działająca od 2002 roku. W ciągu kilkunastu lat swojej działalności zespół zanotował szereg osiągnięć, wykonując piosenki patriotyczne, wojskowe, biesiadne czy kolędy.

 

„Eskadra” powstała w 2002 roku. Jej założycielami byli Zdzisław Wieczorek, Stanisław Skorek i Kazimierz Wcisło. Przez wiele lat instruktorem muzycznym zespołu był Tadeusz Skipirzepa, w latach 2013-2016 funkcję tę pełnił z kolei Henryk Gmiter. Po jego śmierci, od stycznia br., kierownikiem muzycznym „Eskadry” jest Wiesław Niedzielski, pomaga mu Paweł Sowa, a opiekunem zespołu z ramienia Związku jest Kazimierz Wcisło. 

 

Zespół ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Został m.in. wyróżniony medalem pamiątkowym i dyplomem przez Komendanta WKU w Częstochowie, wywalczył I miejsce w kategorii dorosłych zespołów śpiewaczych podczas XIX Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Myszkowie, w 2015 roku otrzymał także wyróżnienie podczas X Jubileuszowej Gali rozdania statuetek  „Promotor Myszkowa”.

 

W „Eskadrze” występują: Jolanta Baran, Teresa Łobodzińska, Beata Łuczek, Aldona Męcik, Maria Mizgała, Anna Sitek, Zdzisława Stępień, Jadwiga Strzelecka, Andrzej Ociepka, Zbigniew Opiła, Władysław Pieczara, Kazimierz Piskulak, Leszek Słabosz, Paweł Sowa, Lucjan Starus i Kazimierz Wcisło. Siedziba zespołu to Miejski Dom Kultury .

 

- Czas Waszej działalności artystycznej to wspaniała historia wypełniona licznymi sukcesami i wieloma koncertami. Dziś trudno wyobrazić sobie większość obchodzonych w Powiecie Myszkowskim świąt bez Państwa udziału. Wdzięczni jesteśmy także za godne reprezentowanie Powiatu poza jego granicami. Pragniemy podziękować wszystkim członkom Zespołu „Eskadra” za niezwykłe zaangażowanie, życzliwość i stałą obecność w życiu kulturalnym i społecznym naszego regionu. Do jubileuszowych gratulacji dołączamy życzenia wielu dalszych sukcesów – mówił Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, który wziął udział w świętowaniu jubileuszu zespołu. Wśród zaproszonych gości nie zbrakło Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Jastrzębskiego, burmistrza Włodzimierza Żaka, Prezesa Zarządu Głównego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego Wiesława Korgi czy Prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZWiRWP Ryszarda Bielana.

 

Zasłużeni członkowie zespołu otrzymali wyróżnienia i medale, a następnie „Eskadra” zaprezentowała się w koncercie pieśni żołnierskich i patriotycznych. (rb)

 Galeria zdjęć

Komentarze