Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

ENDOSCOPICA OTWORZYŁA ODDZIAŁ W OGRODZEŃCU

Jaroslaw Mazanek | 2018-08-01 13:03

(Ogrodzeniec) Przy ulicy Kościuszki tuż przy zjeździe z ronda w centrum Ogrodzeńca od 1 sierpnia działa pierwszy oddział NZOZ Endoscopica z Zawiercia. Przychodnia założona w Zawierciu początkowo przyjmowała pacjentów tylko prywatnie, ale do czasu gdy w Zawierciu przy Endoscopice powstała przychodnia POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) w dwóch lat zapisało się do niej prawie 4000 pacjentów. Dzisiaj Endoscopica założona przez lekarza Zbigniewa Roka otworzyła swoją pierwszą filię w Ogrodzeńcu. Dokładnie od tego dnia do nowej przychodni mogą składać deklaracje pacjenci.

-Chcemy dbać w Ogrodzeńcu o zdrowie pacjentów od noworodków do seniorów. Mamy zespół doskonałych fachowców, którym ufają nasi pacjenci. Endoscopica ma ambitne plany. Zamierzamy otworzyć kolejne placówki także w innych miejscowościach Województwa Śląskiego -mówi Zbigniew Rok, współwłaściciel NZOZ Endoscopica.

W NZOZ Endoscopica w Ogrodzeńcu przyjmują lekarze:

Anna Jaros- specjalista neurologii dziecięcej

Danuta Wierzbicka-Kustra -pediatra

Aleksandra Kocoń -pediatra

Anna Grzebinoga -pulmonolog

Aleksandra Marcol-Majewska -specjalista medycyny rodzinnej

Wioletta Warzecha-Koniec -specjalista chorób wewnętrznych

Leszek Krowicki – specjalista chorób wewnętrznych, hipertensolog

Ewa Gawrońska- Sienko- pediatra

Marta Grabowska- lekarz medycyny, w trakcie spec. z medycyny rodzinnej

Zbigniew Rok -lekarz chorób wewnętrznych

Pacjenci przychodni Endoscopica mogą korzystać z przychodni w Zawierciu i Ogrodzeńcu.

 

Dziekan ks. Jacek Furtak poświęcił przychodnię

NZOZ Endoscopica w Ogrodzeńcu  zaczął przyjmować pacjentów, ale wpierw poświęcenia nowej placówki medycznej dokonał ksiądz Jacek Furtak, dziekan Dekanatu Pilica, Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Ogrodzeńcu. Ks. Furtak poświęcił też krzyż który chwilę później został powieszony w godnym miejscu.

Gościem otwarcia przychodni była Maria Milejska  radna Rady Powiatu Zawierciańskiego, mieszkanka Ogrodzeńca, jednocześnie Członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego odpowiedzialna w nim właśnie za służbę zdrowia. Pełni też obowiązki Naczelniczki Wydziału Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Zawierciu. Na pewno można jej kompetencjom przypisać znaczą część sukcesu polegającego na wyprowadzeniu z długów Szpitala Powiatowego w Zawierciu, który został zmodernizowany, otwarto w nim SOR (tzw. Oddział Ratunkowy) a jednocześnie szpital za rok 2018 osiągnął kilkumilionowy zysk.

Maria Milejska: - Gratuluję pomysłu, że Zbigniew Rok wraz ze wspólnikiem zdecydowali się zainwestować w Ogrodzeńcu, moim Ogrodzeńcu. Dziękuję Wam za skuteczność działania, spełnienie obietnicy, że kolejna po Zawierciu przychodnia Endoscopica powstanie właśnie w Ogrodzeńcu. Mając na względzie zdrowie mieszkańców mojej gminy wierzę, że placówka sprosta ich oczekiwaniom. Mam nadzieję, że jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych będzie na najwyższym poziomie dzięki doświadczonej i profesjonalnej kadrze medycznej.

Wszystkim pracownikom  życzę satysfakcji z wykonywanej pracy, a właścicielom wytrwałości i dobrego rozwoju dla dobra mieszkańców gminy Ogrodzeniec.

NZOZ Endoscopica w Ogrodzeńcu zajmuje budynek przy ul. Kościuszki, tuż za rondem w kierunku Podzamcza. W budynku jest też apteka. Do gabinetów na piętrze pacjenci starsi czy niepełnosprawni mogą wygodnie dostać się windą.

Jarosław MazanekGaleria zdjęć

Komentarze