Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

EKOLOGICZNY SAVOIR VIVRE

MyszPress | 2011-09-16 18:58

(Myszków) Ponad 50 osób skorzystało w sobotę, 10 września z zaproszenia burmistrza Myszkowa Włodzimierza Żaka i wzięło udział w sprzątaniu lasu w okolicach Osińskiej Góry. Akcję, której towarzyszyło hasło „Ludzie z klasą a ekologiczny Savoir Vivre” zorganizowano na kilka dni przed kolejną edycją „Sprzątania Świata”.

 

- Udało się zebrać ponad 3 metry sześcienne śmieci. Uczestnicy akcji doszli do wniosku, że nasze lasy są tak zaśmiecone, że nawet sprzątanie co tydzień też pewnie nie poprawiłoby sytuacji. Niemniej, akcja bardzo się spodobała i mieć należy nadzieję, że Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej oraz Straż Miejska Urzędu Miasta w przyszłym roku zorganizują ją ponownie – ocenia sobotnie sprzątanie rzecznik magistratu, Małgorzata Kitala Miroszewska. Choć wśród sprzątających nie brakowało osób znanych z pierwszych stron, nie tylko lokalnej prasy, samorządowców, urzędników, ludzi biznesu, nauczycieli czy szefów miejskich spółek najbardziej cieszyła wśród sprzątających obecność …wychowywanych w ekologicznym duchu przedszkolaków i towarzyszących im rodziców. Trzeba mieć nadzieję, że tego typu akcje zawstydzą tych, którzy w ten sposób pozbywają się śmieci. Bo to wstyd, by dzieci musiały sprzątać po dorosłych!

 

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w przypadającą na najbliższy weekend akcję Sprzątania Świata zapraszamy dziś (w piątek 16 września) do Urzędu Miasta, do pokoju 261, w którym otrzymają od worki i rękawice. Tam również można będzie uzyskać wykaz miejsc składowania odpadów. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze