Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

Do trzech razy sztuka, Chwieduk Mistrzem Polski

MyszPress | 2014-12-04 15:25

Łukasz Chwieduk został zwycięzcą Mistrzostw Polski w Myszkowie. Freestyler z Kępic krajowy triumf zanotował po raz pierwszy w swojej karierze. W finale pokonał Pawła Skórę, a podium uzupełnił broniący tytułu Michał Rycaj.

 

Zawody w Myszkowie wypadły tydzień po finałach Mistrzostw Świata Red Bull Street Style w Brazylii w których brał udział aktualny do soboty Mistrz Polski, Michał Rycaj. Dla Łukasza z kolei start w Myszkowie był pierwszym od czasu przystanku F3 World Tour w Londynie, gdzie w pierwszej rundzie lepszy od Polaka według sędziów był Argentyńczyk Charly.

 

- Do finału tegorocznej edycji Mistrzostw Polski dotarli Łukasz Chwieduk i Paweł Skóra. Luki po drodze pokonał Kamila Drzewuckiego, Mateusza Odrzygóździa i Roberta Guzika. Z kolei Skóra wyeliminował Pawła Kwita, Dawida Koczura (w poprzedniej edycji Paweł wygrał z nim battle o trzecie miejsce) i Michała Rycaja (Skóra zrewanżował się za półfinałową porażkę z Myszkowa w 2012 roku). W finale zawodów, podobnie jak w 2012 roku w Bytowie, lepszy okazał się być jednak Luki. Dla Lukiego to pierwszy wygrany turniej od triumfu w Mistrzostwach Europy w 2013 roku. Ponadto, sprawdziło się powiedzenie, że „do trzech razy sztuka”. Dla Łukasza to trzeci występ w finale Mistrzostw Polski. W 2011 i 2012 roku lepszy od niego okazywał się być kolega  Michał Rycaj – skomentował organizator Mistrzostw Polski Tomasz Lebiocki.

 

Organizatorem Mistrzostw Polski w Myszkowie była Polska Federacja Freestyle Footbol, której prezesem jest Tomasz Lebiocki. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie: Adrian Franc (Częstochowa), Mael Kelvin Forti (Kraków), Tomasz Lebiocki (Myszków). (RUC)

 

 Galeria zdjęć

Komentarze