Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

DNI ZAWIERCIA 2018 - SPORTOWO I MUZYCZNIE

Tomasz Urbański | 2018-06-30 12:20

(Zawiercie) Tegoroczne Dni Zawiercia już za nami. Przed zawierciańską publicznością zagrali tacy artyści jak Ewa Farna, Organek, Marek Piekarczyk oraz zespoły Hutnik – Band, Full Light oraz Fancy A. W niedzielne popołudnie mieszkańcy mogli podziwiać kadryl na koniach w wykonaniu sekcji sportowej Jurajskiego Szwadronu Kawalerii im. Króla Jana III Sobieskiego oraz wysłuchać występu uczniów Śląskiego Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej. Imprezami towarzyszącymi Dniom Zawiercia 2018 były Noc Bibliotek oraz „Bitwa o Jurę” Gala K1 Polish Fight Night.

 

Dni Zawiercia rozpoczęły się w piątek 8 czerwca na stadionie OSiR koncertem zespołu Hutnik-Band. Tego wieczoru na scenie wystąpił jeszcze zespół Full Light, a gwiazdą pierwszego dnia miejskiego święta był Organek.

 

Nazajutrz, w sobotę 9 czerwca o 17.00 rozpoczął się koncert Finalistów „Mam talent od Jezusa”, a po nich na scenie wystąpili laureaci konkursu „Piosenka filmowa”. Tego dnia gwoździem programu był koncert symfoniczny muzyki rockowej i filmowej. Zrealizowany został w ramach projektu „Muzyczne międzytony”, będącego polsko-niemiecką współpracą uzdolnionej muzycznie młodzieży. Na zawierciańskiej scenie wśród solistów i chórów pojawili się: Pop-Jazz Chor „Zwischentöne” – Bornheim (Niemcy), Capella Vartiensis i Chór Kameralny Tutti; Orkiestra Symfoniczna złożona z Orkiestry Kameralnej Szkoły Muzycznej w Bornheim, Jurajskiej Orkiestry Kameralnej, Zawierciańskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej. Dyrygentami byli Mary Schirilla i Leopold Stawarz. Gwiazdą sobotniego wieczoru był Marek Piekarczyk – prawdziwa gwiazda polskiej muzyki rockowej, wokalista TSA. Dobrze znany i popularny zarówno wśród starszej, jak i młodszej części publiczności.

 

Ostatniego dnia tegorocznych Dni Zawiercia - w niedzielę 10 czerwca – mieszkańcy podziwiali kadryl na koniach w wykonaniu sekcji sportowej Jurajskiego Szwadronu Kawalerii im. Króla Jana III Sobieskiego. Popołudniu zagrał zespół FANCY A, po którym zawierciańską scenę przejęli uczniowie Śląskiego Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej. Gwiazdą niedzielnego wieczoru była Ewa Farna.

 

Jak co roku obchody święta miasta nie ograniczyły się jedynie do koncertów na stadionie OSiR. Wśród imprez towarzyszącym tegorocznym Dniom Zawiercia wymienić można czwartkową „Bitwę o Jurę” Galę K1 Polish Fight Night. Na ringu w hali przy ul. Blanowskiej 40 w czwartkowy wieczór zmierzyły się największe gwiazdy polskiego kickboxingu. W sobotę i niedzielę można było wybrać się na boisko OSiR-u przy ul. Moniuszki 10, by tam potrenować razem z Interfit Club. Organizatorzy przygotowali m.in. zumbę dla dzieci i dla dorosłych, cross training dla dorosłych, czy też mini cross dla dzieci. To nie koniec sportowych atrakcji, które towarzyszyły tegorocznemu świętu miasta. Od piątku do niedzieli dzieci i młodzież mogły bezpłatnie korzystać z pływalni.

 

Coś dla siebie w ubiegły weekend mogli znaleźć również fani literatury, bowiem w sobotę 9 czerwca o godzinie 18.00 rozpoczęła się „Noc Bibliotek 2018… z magią”. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu przygotowała różnorodne atrakcje dla dzieci i dorosłych. W sobotni wieczór w Pałacyku Szamańskiego na mieszkańców czekały takie atrakcje jak pracownia magicznych doświadczeń, escape room – pokój zagadek Alicji w Krainie Czarów, Nocny Klub Filmowy w Wieży, zwiedzanie Izby Muzealnej, warsztaty plastyczne czy też kącik gier planszowych. Ponadto każdy czytelnik, który odwiedził zawierciańską bibliotekę mógł skorzystać ze zwiększonego limitu wypożyczeń.

 

Jak co roku na parkingu Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum” pojawiła się gastronomia, stoiska i atrakcje dla dzieci. Prócz tego Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego – Szkoła Medyczna w Zawierciu przygotowało m.in. pokaz masażu relaksacyjnego, porady kosmetyczne, a terapeuta zajęciowy poprowadził warsztaty plastyczne dla dzieci. (es) Foto: Sławomir Smoleń Grupa JPT, MiPBP w Zawierciu

 Galeria zdjęć

Komentarze