Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

CZYTANIE NADAL W MODZIE

MyszPress | 2014-04-07 08:12

(Lgota Górna) Już po raz jedenasty nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Lgocie Górnej zorganizowali konkurs dla swych podopiecznych, sprawdzając czy dziś, w dobie wszechobecnych komputerów, czytanie – szczególnie wśród dzieci - nadal jest w modzie. Po turniejowych zmaganiach można odetchnąć z ulgą, książki nadal odgrywają wielką rolę w życiu młodych ludzi.

 

Konkurs, który odbył się pod hasłem: „Czy znasz te lektury? jest w Lgocie Górnej długoletnią tradycją. W tym roku nad przygotowaniem zmagań, w których wzięli udział uczniowie z klas II i III czuwali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania przedszkolnego.

 

Tematem przewodnim konkursu były książki Krystyny Drzewieckiej, pt. „Piątka z Zakątka” oraz Grzegorza Kasdepke, pt. „Detektyw Pozytywka”. Startujący w turnieju uczniowie musieli wykazać się gruntowną znajomością tych właśnie lektur. Do współzawodnictwa stanęło sześć drużyn ze szkół podstawowych z terenu gminy Koziegłowy. Najlepiej z konkursowymi pytaniami poradzili sobie gospodarze, reprezentacja Szkoły Podstawowej w Lgocie Górnej. Drugie miejsce zajęli ich koledzy ze Szkoły Podstawowej z Siedlca Dużego a trzecie ekipa ze Szkoły Podstawowej w Pińczycach. Gratulujemy. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze