Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

CZY WRESZCIE DOCZEKAMY SIĘ GALERII NA WOJSKA POLSKIEGO?

Tomasz Urbański | 2018-08-28 12:20

(Zawiercie) W sercach zawiercian znowu odżyła iskierka nadziei, że rozpocznie się budowa długo oczekiwanej galerii handlowej przy ul. Wojska Polskiego. Niedawno teren został ogrodzony, a my wysłaliśmy kilka pytań w tej sprawie do firmy, która jest zainteresowana inwestycją. Chcieliśmy wiedzieć, jakie przedstawiciele Master Management Group mają plany w związku z tą inwestycją na najbliższe miesiące. Zamiast tego otrzymaliśmy jedynie komunikat prasowy, w którym MMG informuje o umowie z operatorem kina. 8 marca przedstawiciele MMG na konferencji prasowej spotkali się z dziennikarzami, by poinformować o nowej inwestycji, która ma powstać przy ul. Wojska Polskiego w Zawierciu. - Brama Jury będzie pierwszym, nowoczesnym centrum handlowo-usługowym z czterosalowym kinem Planet Cinema w mieście. Deweloper otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę i aktywnie komercjalizuje projekt – zapowiadała firma MMG. W czasie spotkania można było zobaczyć wizualizację galerii, w której ma powstać między innymi kino, które jak szacowano będzie mogło pomieścić nawet około 600 widzów. Warto wspomnieć, że już od dawna mówi się o powstaniu obiektu handlowego w tym miejscu. Jak do tej pory nikt jeszcze go nie zrealizował. Ambicją MMG jest jednak doprowadzenie projektu do finału. Czy marzenie mieszkańców naszego powiatu wreszcie się ziści? Kiedy powstanie galeria o nazwie Brama Jury?


 

Projekt Master Management Group w Zawierciu zakładał, że na powierzchni około 15 000 metrów kwadratowych najmu znajdzie się około 50 sklepów znanych marek modowych, sportowych i obuwniczych. Ofertę uzupełnić ma supermarket, lokale ze sprzętem elektronicznym z akcesoriami do domu oraz liczne punkty usługowe. Galeria będzie zlokalizowana przy ulicy Wojska Polskiego z dogodnym dojazdem do centrum miasta i w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych. Otwarcie obiektu planowane było w czwartym kwartale 2019 roku.


 

- Cieszymy się, że Brama Jury została oceniona jako wartościowy i potrzebny Zawierciu projekt. Uzyskanie pozwolenia na budowę pozwoli nam kontynuować długofalową strategię firmy o tworzeniu atrakcyjnych i rentownych projektów w małych i średnich miastach. Tu, chciałbym podkreślić, że bardzo doceniamy wsparcie ze strony władz miasta i otwartość przy podjęciu rozmów o zbudowaniu nowego miejsca zakupów i rozrywki w Zawierciu – opowiadał w marcu Michał Masztakowski development director w Master Management Group.


 

- Wybraliśmy Zawiercie, bo to miasto z potencjałem. Szacujemy, że w zasięgu 35 minut dojazdu do inwestycji mieszka 248 700 osób, a latem wielkość ta powiększy się o turystów. Obecność Strefy Aktywności Gospodarczej w pobliżu i stale rozwijająca się infrastruktura drogowa, uzasadniają celowość naszego przedsięwzięcia – wskazywał.


 

Informowano, że w ramach inwestycji ma powstać między innymi około 450 miejsc parkingowych.


 

- Stawiamy przede wszystkim na wygodne zakupy i różnorodność oferty. Wszystkie sklepy znajdą się na jednym poziomie, a prosty i przejrzysty układ galerii ułatwi komunikację wewnątrz obiektu. Do dyspozycji klientów oddanych będzie około 450 miejsc parkingowych. W części rozrywkowej, klienci Bramy Jury obejrzą seans w nowoczesnym, czterosalowym kinie Planet Cinema oraz spędzą miło czas, korzystając z oferty restauracji i kawiarni. Z myślą o najmłodszych gościach, na piętrze kina powstanie sala zabaw – powiedziała w czasie marcowego spotkania z dziennikarzami Anna Polak, head of leasing w Master Management Group.


 

Autorem koncepcji architektonicznej projektu MMG w Zawierciu jest pracownia LW+ARCHITEKCI z Warszawy.


 

- Inspiracją, czy też takim pomysłem na ten budynek architekta był krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to pewne przełożenie na prostszy język architektoniczny widoku jurajskiej skały wystającej w krajobrazie. Narożnik, to jest ta dominanta, którą będzie widać z ulicy Wojska Polskiego, jadąc zarówno od strony centrum Zawiercia, jak i dojeżdżając do Zawiercia. Tutaj zostało zlokalizowane główne wejście do centrum handlowego. To jest najwyższa (około 16, 17 metrów wysokości) konstrukcja tego obiektu. Mamy nadzieję, że będzie widoczna z dosyć daleka. W tej wyższej części zostały zlokalizowane też kina, sale kinowe oraz strefa restauracji - powiedział w czasie spotkania w marcu Łukasz Warczak z firmy wykonującej koncepcję architektoniczną.


 

- Jeżeli chodzi o sam obiekt będzie on utrzymany w tonacji biało-szarej. To wejście główne miało przypominać taką jurajską grotę, do której będziemy wchodzić i dalej eksplorować wnętrze tego budynku. Jeśli chodzi o sam parking został zlokalizowany przed obiektem – dodał Łukasz Warczak.


 

Informowano, że parking będzie częściowo zlokalizowany jako parking ekologiczny, zielony i używany jedynie w terminach, gdy ruch w centrach handlowych jest największy, np. w okresie przedświątecznym. Pomysł narodził się po to, by nie zabetonować całej powierzchni działki.


 

Część sklepów zostanie zlokalizowana tak, by były one dostępne z zewnątrz, to będą jedne z większych powierzchni handlowych, a pozostałe zostaną zlokalizowane wzdłuż pasażu handlowego. W ramach obiektu przewidziana została również przestrzeń na plac zabaw.


 

- Mamy pozwolenie na budowę. Udało nam się stworzyć projekt, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród najemców. Niestety nie mogę jeszcze wymienić wszystkich marek, jesteśmy w trakcie procesu komercjalizacji. Możemy zapewnić, że będzie kino Planet Cinema. (…) Będą sklepy odzieżowe, obuwnicze, sportowe, supermarket, jubilerzy, sklep z elektroniką. Tak naprawdę około 50 procent powierzchni w tej chwili jest w trakcie szykowania umów. W przeciągu najbliższych 30 dni będziemy już w stanie podać kolejnych najemców, którzy podpisali umowy – podkreślał na spotkaniu w marcu Michał Masztakowski z MMG.


 

- W tej chwili jesteśmy w trakcie szykowania finalnej dokumentacji wykonawczej. Rozpoczęliśmy już rozmowy z generalnymi wykonawcami. Budowę projektu chcemy rozpocząć pod koniec czerwca – wskazywał wtedy M. Masztakowski.


 

Dopiero niedawno teren został ogrodzony, co spowodowało, że nadzieja w oczach mieszkańców miasta odżyła.


 

JAK DŁUGO JESZCZE POCZEKAMY?


 

Przypomnijmy, przy ul. Wojska Polskiego w Zawierciu, tuż przy drodze krajowej 78, miało zostać wybudowane Marcredo Center. Budową obiektu była zainteresowana firma elbfonds Development.


 

- Na chwilę bieżącą nie ma nikogo zainteresowanego tym terenem, żeby galerię taką w Zawierciu budować – powiedział na jednej z sesji w 2015 roku prezydent Zawiercia Witold Grim.


 

Inwestycja ciągle napotykała na problemy. Kiedy jeszcze wcześniejszy inwestor rozpoczął przygotowania do budowy Centrum Handlowego przy ul. Wojska Polskiego inwestycję zablokowało Stowarzyszenie Fulguris z Inowrocławia.


 

10 maja 2013 roku elbfonds Development Sp. z o.o. dokonała zakupu nieruchomości w Zawierciu przy ul. Wojska Polskiego. Generalne wykonawstwo „Marcredo Center Zawiercie” powierzono Korporacji Budowlanej Doraco. Centrum handlowe miało być pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem tego typu w Zawierciu.


 

Pierwsze plany przewidywały, że budynek o powierzchni najmu ok. 20 tys. m kw., będzie podzielony na część typu „galeria” ze sklepami dostępnymi od wewnętrznego pasażu oraz na mniejszą część typu „park handlowy”.


 

- Panowie podkreślili dobrą współpracę z miastem. Ja chciałem powiedzieć, że samorząd Zawiercia jaki i zawiercianie bardzo ostrożnie podchodzą do budowy galerii w naszym mieście. Mamy tutaj takie przykre doświadczenia, że kilka lat wcześniej nawet już jakieś koparki pracowały na rzecz budowy galerii. Później to spełzło na niczym. W związku z tym bardzo ostrożnie podchodzimy do tych informacji, które panowie nam przedstawili – powiedział w czasie marcowego spotkania z MMG prezydent Zawiercia Witold Grim, który przekazał jednocześnie, że dobrze, aby galeria powstała.


 

JUŻ OGRODZONE


 

Nowa firma ostatnio ogrodziła teren. Wysłaliśmy wtedy do niej pytania. Chcieliśmy wiedzieć, czy wiadomo już kiedy ruszy budowa centrum handlowego w Zawierciu przy ul. Wojska Polskiego oraz jakie są plany w związku z tą inwestycją na najbliższe miesiące. Zamiast odpowiedzi otrzymaliśmy od MMG jedynie informację prasową. Tę samą informację zdaje się otrzymały również inne zawierciańskie media.


 

- Projekcje w systemie 3D, komfortowe fotele VIP, modna kawiarnia Planet Café oraz krótkie bloki reklamowe przed seansem – to tylko wybrane atrakcje oferty rozrywkowej zawierciańskiej galerii. Planet Cinema, polski operator kinowy, opowiada o tym, co czeka entuzjastów wielkiego ekranu w Bramie Jury. Dzięki zawartej z operatorem umowie, Brama Jury, oprócz różnorodnej oferty handlowej zapewni klientom i mieszkańcom rozrywkę na najwyższym poziomie. Zawierciańskie kino będzie miało cztery klimatyzowane sale i ponad 500 miejsc dla gości. Widzowie obejrzą filmy zarówno w technologii 2D, jak i 3D, w najwyższej jakości systemów dźwiękowych. W przygotowaniu jest także oferta VIP z super wygodnymi fotelami. Planet Cinema organizuje pokazy specjalne dla kobiet, maratony filmowe i imprezy dla dzieci. Dostępna będzie także oferta dla firm, które poszukują miejsca na konferencję, czy imprezę integracyjną. Każdy, kto ceni dobry repertuar w przyjaznej atmosferze, znajdzie coś dla siebie - czytamy w informacji prasowej Master Management.


 

- Cieszę się, że Zawiercie już wkrótce trafi na mapę kin Planet Cinema. W każdym mieście, gdzie otwieramy kino wchodzimy w dialog z lokalną społecznością, tak, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców i prawdziwych entuzjastów rozrywki na dużym ekranie. Dbamy o wysoki poziom obsługi klienta i emitujemy krótkie bloki reklamowe przed seansem. Nowością dla wszystkich kinomaniaków będzie kawiarnia Planet Café z szerokim wyborem przekąsek i napojów. Dzięki temu Planet Cinema stanie się ważnym miejscem spotkań - opowiada Tomasz Brodowski, dyrektor sieci kin Planet Cinema w informacji prasowej.


 

Planet Cinema zajmie ponad 1 tys. mkw. na parterze galerii, w bezpośrednim sąsiedztwie strefy restauracyjnej.


 

- Inwestycja z pewnością wzbogaci ofertę miasta, a podnoszenie jakości życia mieszkańców to jeden z głównych celów jednostek samorządu terytorialnego. Cieszy mnie fakt, że zostaną spełnione nadzieje mieszkańców miasta na nowe, atrakcyjne miejsce handlowo - rozrywkowe - cieszy się z kolei Witold Grim.


 

OTWARCIE W PRZYSZŁYM ROKU


 

Jak zauważają przedstawiciele firmy Brama Jury to najnowszy projekt handlowy firmy Master Management Group. Otwarcie obiektu nadal planowane jest w czwartym kwartale 2019 roku.


 

- Planet Cinema powstało w czerwcu 2011 roku jako nowa polska spółka – operator kin wielosalowych. W grudniu 2011 roku otwarto pierwsze kino Planet Cinema w Oświęcimiu, a drugie powstało w Ełku w sierpniu 2014 roku. Marka wyróżnia się na tle konkurencji wysokim poziomem obsługi klienta i emisją krótkich bloków reklamowych przed seansem. W przygotowaniu jest obecnie specjalna strefa VIP i nowa oferta dla klientów premium. Strategia marki zakłada uruchomienie kin w 6 nowych lokalizacjach: w Ciechanowie, Zawierciu, Kutnie, Kołobrzegu, Legionowie oraz w centrum Platan w Zabrzu - czytamy o Planet Cinema w informacji, która do nas dotarła.


 

Monika Polak-Pałęga

Foto: Materiały własne i materiały prasowe MMG


 Galeria zdjęć

Komentarze