Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

CAŁY NARÓD PŁACI ZA KAMPANIĘ WIŚNIEWSKIEJ?

Tomasz Urbański | 2019-04-04 11:38

(Myszków) 15 marca w Zespole Szkół w Żarkach około 250 pań z kół gospodyń wiejskich uczestniczyło w akcji „Bądź bezpieczna”. Przez kilka dni szkoła przygotowywała katering, stoły jak widać ze zdjęć, zastawione były na bogato. Oficjalnie imprezę organizuje Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk. Ale nigdzie jej nie promuje, nie zawiadamia mediów. Zapowiedzi, czy zaproszenia do udziału nie było nawet na stronie internetowej Starostwa Myszkowskiego. Nie to jest jednak najbardziej bulwersujące. Dotarliśmy do plakatu, który pojawił się tylko w internecie, po północy, krążąc wśród działaczy PiS-u. Zgodnie z plakatem aż w oczy kłuje, że impreza, formalnie organizowana (i finansowana!) przez Powiat Myszkowski służy tak naprawdę promowaniu Jadwigi Wiśniewskiej, poseł Parlamentu Europejskiego. Właśnie w tych dniach Wiśniewska zaczęła kampanię wyborczą jako „jedynka” PiS na Śląsku. Prawicowe media, w tym Gazeta Częstochowska i radio Fiat wprost pisały o akcji organizowanej „przez Jadwigę Wiśniewską”, jedynie „we współpracy” ze starostą myszkowskim i WORD Katowice. Starosta Piotr Kołodziejczyk jest nazywany jedynie „współorganizatorem”. Wygląda na to, że choć za imprezę zapłaciło Starostwo Powiatowe, WORD Katowice i ZS Żarki, to cel imprezy wydaje się oczywisty: błyszczeć mogła tylko Jadwiga Wiśniewska posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego. Jak na plakacie.


 

Wygląda na to, że do suto zastawionych jedzeniem stołów nie zapraszano przypadkowych pań. Jak mówi osoba znająca kulisy organizacji akcji „Bądź bezpieczna”: -Były zapraszane kgw i zespoły śpiewacze, było około 250 osób. Żarki, Poraj nie dowoziły. Czyli te gminy nie wynajęły autokaru i nie płaciły za dowóz. Z gminy Niegowa było 70 osób, nie płacili za dowóz. Z Żarek miało być około 33 osoby, tak było deklarowane- mówi osoba, która zna kulisy organizacji imprezy.


 

Zgodnie z plakatem, który na FB (na 3 godziny przed spotkaniem!) opublikował członek Zarządu Powiatu Tomasz Ośmiałowski organizatorem akcji był WORD Katowice. Spytaliśmy więc dyrektora WORD jakie wydatki poniósł w związku z imprezą, której, zgodnie z plakatem był współorganizatorem. I której nawet na własnej stronie www nie promuje. Roman Bończyk, dyrektor WORD odpisał: „-Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach w ramach swoich ustawowych i statutowych obowiązków związanych z promocją bezpieczeństwa na drogach uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym w Żarkach przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie w ramach akcji „Bądź bezpieczna” adresowanej do kobiet z powiatu myszkowskiego.


 

W spotkaniu uczestniczyli eksperci WORD Katowice z zakresu pierwszej pomocy medycznej oraz bezpiecznych postaw na drodze, którzy przeprowadzili prezentację i pokazy między innymi pierwszej pomocy medycznej. Do prezentacji wykorzystano między innymi sprzęt należący do WORD Katowice. Bezpośrednim organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Myszkowie i to ono zajmowało się promocją spotkania promującego bezpieczne postawy na drodze. Koszty poniesione przez WORD ograniczają się do kosztów związanych z dojazdem pracowników do Myszkowa oraz rozdaniem wśród uczestników prezentacji elementów odblaskowych (koszt 1200 zł)”.
Te same pytania wysłaliśmy do Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka. Tylko przypomnimy, że Kołodziejczyk (z PiS) zaczynał karierę jako asystent w biurze poseł J. Wiśniewskiej. Pytamy więc o koszty organizacji imprezy, kto płacił za katering, dowóz uczestniczek. I dlaczego Starostwo Powiatowe w Myszkowie tak dużej i kosztownej akcji nie promuje szeroko, nawet na własnej stronie internetowej? Na nasze pytania do dzisiaj Starosta Piotr Kołodziejczyk nie odpowiedział. Plakat „promujący” imprezę wyraźnie sugeruje, kto ma na niej błyszczeć, z kim ma się kojarzyć paniom dobra zabawa, szkolenie jak się obronić torebeczką. Wszystko za nasze pieniądze, z kasy powiatu. (JotM)Galeria zdjęć

Komentarze