Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

BUDOWA GAZOCIĄGU MOŻE RUSZYĆ ZA 2 LATA

Tomasz | 2020-01-14 08:20

(Szczekociny) Trwają prace projektowe zgazociągowania Szczekocin. W ostatnich dniach grudnia tutejszy Urząd Miasta i Gminy poinformował o trwających pracach projektowych. Ich efektem ma być sieć szkieletowa z przyłączami o długości ponad 31 kilometrów. Proces budowlany może rozpocznie się za ok. 2 lata.


 

Przystąpienie do zgazociągowania Szczekocin to wynik współpracy Polskiej Spółki Gazownictwa z gminą. Pod koniec roku Urząd Miasta i Gminy w Szczekocinach poinformował o trwających pracach projektowych, w wyniku których powstać ma sieć szkieletowa wraz z przyłączami. Jej szacowana długość to 31 kilometrów, choć jak zaznacza gmina jest to na razie wartość szacunkowa i może zostać zwiększona o 1,5%.


 

- To kolejny przełom w naszej Gminie i wyraźny sygnał pozytywnych zmian i poprawy jakości życia całej naszej społeczności lokalnej. Wartość dokumentacji, która aktualnie powstaje to koszt 1.266.900 zł – informuje gmina Szczekociny. Cała inwestycja może kosztować ponad 10 milionów złotych. Jak dodaje gmina, gazyfikacja Szczekocin to jedna z największych inwestycji w województwie. (es) Grafika: UMiG SzczekocinyGaleria zdjęć

Komentarze