Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

„BIG BEN” PRZYNIÓSŁ IM SUKCES

MyszPress | 2014-05-05 10:18

(Myszków) 42 uczniów z kilku szkół z powiatu myszkowskiego wzięło udział w I Myszkowskim Konkursie z języka angielskiego „Big Ben”. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach. To co różniło ten konkurs od innych podobnych to fakt, że finaliści musieli na pytania konkursowe odpowiadać ustnie.

 

Organizatorem konkursu, skierowanego do uczniów klas szóstych szkół podstawowych z Myszkowa i okolic, była Szkoła Językowa „Success” oraz Wydawnictwo MM Publications. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 42 uczniów z różnych szkół. „Big Ben” został przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy odbywał się w szkołach i sprawdzał kreatywne użycie języka angielskiego przez młodzież w pisaniu. Uczestnicy konkursu musieli np. dopisać zakończenie do fragmentu teksu. Drugi, finałowy etap został przeprowadzony w niespotykanej dotąd formie – bo w formie ustnej. Z zadaniami najlepiej poradziła sobie Aleksandra Faryś z Zespołu Szkół Publicznych Nr 5. Drugie miejsce przypadło Martynie Kwiatkowskiej, także reprezentującej myszkowską „piątkę”, a trzecie Szymonowi Musialikowi z Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Myszkowie. Jurorzy przyznali także wyróżnienia, te trafiły do Marty Olszewskiej ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku, Piotra Bezy i Jakuba Szczypki ze Szkoły Podstawowej w Żarkach oraz Szymona Gali i Bartosza Pryki ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Myszkowie.

 

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali w nagrodę kursy języka angielskiego ufundowane przez Szkołę Językową „Success”. Nagrodami były także książki od Wydawnictwa MM Publications oraz upominki ufundowane przez Urząd Miasta Myszkowa. Ten ostatni reprezentował burmistrz Włodzimierz Żak, który gratulował laureatom skutecznego pokonywania barier językowych. Organizatorzy konkursu, po sukcesie jego pierwszej edycji, już przygotowują kolejną odsłonę „Big Bena”. W przyszłym roku chcą go wzbogacić o kolejną kategorię wiekową uczestników. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze