Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

BEZPŁATNE BADANIA DLA DOROSŁYCH

(ek) | 2017-09-13 15:37

(Myszków) We wtorek 26 września dzięki Fundacji Ziko mieszkańcy Myszkowa będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Będzie można sprawdzić stan swojego serca oraz płuc.

Między 9:00 a 17:00 na parkingu przed Starostwem Powiatowym w Myszkowie przy ul. Pułaskiego będzie można wykonać badanie płuc oraz analizę wieku serca. Spirometria służy rozpoznaniu i ocenie zaawansowania zaburzeń czynności płuc. Tego typu badanie powinno być wykonywane co najmniej dwa razy w roku przez palaczy, a także osoby, które często kaszlą, mają duszności, czy szybko się męczą. Z kolei oszacowanie tzw. wieku serca odbywa się na podstawie algorytmu opracowanego przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. Metoda ta w sposób szybki i bezinwazyjny, na podstawie wywiadu z pacjentem, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru masy ciała, współczynnika BMI, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej, pozwala na określenie, przy użyciu specjalnej aplikacji, prawdopodobieństwa wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Wizyta w kardiobusie Fundacji Ziko dla Zdrowia umożliwia pacjentom wykonanie specjalistycznego badania bez konieczności rejestrowania się i długiego oczekiwania na termin wizyty. Ponadto, akcja zwraca uwagę na znaczenie wczesnej diagnostyki, profilaktykę schorzeń kardiologicznych oraz zachęca do dbania o zdrowie.

Każde badanie kończy się wydrukowaniem wyniku, omówieniem go i przy wynikach wątpliwych, zaleceniem konsultacji lekarskiej.

Na badanie trzeba się wcześniej zapisać dzwoniąc pod nr tel. 12 687 57 9 od poniedziałku do piątku: 9:00 – 17:00) lub piszą na e-mail:kontakt@zikodlazdrowia.org (ek)Galeria zdjęć

Komentarze