Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

BĘDZIE DŁUGOOCZEKIWANA TERMOMODERNIZACJA

Tomek | 2017-05-27 12:20

(Niegowa) Siedziba Gminnego Ośrodka Kultury i jednocześnie Ochotniczej Straży Pożarnej w Niegowie wreszcie formalnie należy do Gminy Niegowa. Stało się to na mocy wyroku wydanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie. Wczoraj, tj. 25 maja urzędnicy złożyli wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na dofinansowanie termomodernizacji budynku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem budynek zyska nową elewację już w przyszłym roku.

 

Jak informuje Iwona Bugaj z Urzędu Gminy w Niegowie sprawa uregulowania własności budynku była priorytetem dla wójt Doroty Hajto-Mazur. - Przez ostatnie dwa lata trwało kompletowanie dokumentów, poszukiwanie świadków, aby mogło dojść do rozprawy przed sądem. Do kwietnia bieżącego roku budynek Gminnego Ośrodka Kultury, który jednocześnie jest siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej nie posiadał właściciela, co uniemożliwiało pozyskanie jakichkolwiek środków zewnętrznych na remont obiektu. W kwietniu wreszcie wyrokiem Sądu Rejonowego w Myszkowie właścicielem budynku stała się Gmina Niegowa. Wyrok jest już prawomocny. Ten wyrok, to efekt współpracy z jednostką OSP, która będzie dysponowała czterema pomieszczeniami, w tym dwoma garażami – tłumaczy urzędniczka.

 

Projekt budowlany oraz zgłoszenie robót już są gotowe. W czwartek 25 maja Urząd Gminy złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach o przyznanie środków na termomodernizację budynku. W ramach inwestycji przewidziana jest m.in. wymiana pokrycia dachowego i okien, izolacja ścian fundamentowych, docieplenie ścian i remont elewacji budynku, docieplenie stropu oraz inne mniejsze roboty remontowe. – Regulacja stanu prawnego nieruchomości była długim i żmudnym procesem mało medialnym, ale efekt tych prac będzie widoczny już w przyszłym roku. Po wyremontowaniu budynku chcielibyśmy połączyć zakupioną przez Gminę Niegowa nieruchomość przy ulicy Szkolnej z terenem GOK-u, tak aby tworzyły spójną całość infrastrukturalną – tłumaczy I. Bugaj.

 

Ewelina Kurzak

 Galeria zdjęć

Komentarze