Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

BĘDĄ NOWE MIESZKANIA SOCJALNE

Tomek | 2017-08-08 12:20

(Żarki) W Wysokiej Lelowskiej w budynku po dawnej szkole powstaną mieszkania socjalne, na ulicy Topolowej w Żarkach  modernizacji doczeka się podwórko, a mieszkania komunalne w Żarkach i Przybynowie zyskają nowe elewacje. Takie plany ma gmina Żarki, a wnioski złożone do Urzędu Marszałkowskiego na dofinansowanie tych inwestycji przeszły już pozytywnie ocenę formalną.

 

W Wysokiej Lelowskiej zaplanowano kompleksową przebudowę budynku po dawnej szkole podstawowej, w której powstaną mieszkania socjalne. W efekcie powstanie 9 lokali o różnej powierzchni - od typowej kawalerki po mieszkanie dla rodziny z większą liczbą dzieci. Projekt przewiduje także zagospodarowanie podwórka wokół budynku.

 

Gmina stara się o dofinansowanie w wysokości 95% wartości inwestycji, więc tylko 5% dołoży z własnej kasy.

 

Natomiast przy ulicy Topolowej w Żarkach zmodernizowane zostanie podwórko. Będą nowe rośliny, miejsca do wypoczynku oraz parkingi.

 

- Wnioski, które złożyliśmy przeszły ocenę formalną, teraz trwa ocena merytoryczna. Bardzo liczę, że te projekty zostaną pozytywnie ocenione i wejdą do realizacji, gdyż to poprawi życie wielu mieszkańcom. To jednak nie koniec planów związanych z inwestycją w budynki. Pod koniec maja nasi urzędnicy złożyli wnioski o dofinansowanie do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pt. „Termomodernizacja komunalnych budynków mieszkalnych w Gminie Żarki”. Staramy się o pieniądze na termomodernizację czterech budynków mieszkalnych: w Żarkach przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego 38, ul. Leśniowskiej 61, ul. Berka Joselewicza 11 oraz w Przybynowie na budynek przy ul. Szkolnej 4precyzuje burmistrz Klemens Podlejski.

 

W ramach termomodernizacji wykonane zostaną roboty budowlane w zakresie docieplenia ścian, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacji źródeł ciepła oraz instalacji c.o. Celem głównym projektu jest: poprawa efektywności energetycznej w sektorze komunalnych zasobów  mieszkaniowych Gminy Żarki, a w konsekwencji zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery i redukcji zużycia energii. (ek)Galeria zdjęć

Komentarze