Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

BAJKOWE JASEŁKA

Tomasz | 2020-01-07 08:20

REKLAMA

(Żarki Letnisko) 18 grudnia w Szkole Podstawowej im. Pokoju w Żarkach Letnisku odbyły się tradycyjne Jasełka. Choć impreza należy do stałych pozycji szkolnego kalendarza, forma jej prezentacji nie należała jednak do typowych. Biblijną szopkę odwiedziły ... postacie ze znanych bajek.


 

W postaci kolędujące do stajenki, w której w wigilijny wieczór narodziła się Boża Dziecina wcielili się uczniowie z klas V – VIII, publiczność stanowili z kolei ich młodsi koledzy i koleżanki oraz rodzice.


 

Jasełka rozpoczęło czytanie z Ewangelii według Świętego Łukasza opowiadające o narodzeniu Jezusa. Program artystyczny bez wątpienia wypełniony był bogatą treścią, bowiem biblijną szopkę odwiedzili niecodzienni goście - postacie z bajek. Każdy bohater miał do przekazania Jezusowi to, co ma w sobie najpiękniejsze.


 

W radosnej wędrówce nie mogło zatem zabraknąć Czerwonego Kapturka, Pinokia, Dziewczynki z zapałkami, Calineczki, Kopciuszka oraz innych postaci, które składały dary Jezusowi. Dziewczynka z zapałkami zostawiła u żłóbka zapałki, Pinokio swój nos, Czerwony Kapturek koszyczek, a stary rybak złotą rybkę.


 

Tak, jak każda bajka ma swój morał, tak i nasze Jasełka i każda z postaci niosły jakieś przesłanie.


 

Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami, a życzenia złożone wszystkim obecnym przez Dyrektor Mariolę Karpowicz pozwoliły poczuć atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. (red)Galeria zdjęć

Komentarze