Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

AFTER PARTY I VIDEO PRZYCIĄGNEŁY TŁUMY, JAKICH KOZIEGŁOWY NIE WIDZIAŁY

Tomek | 2017-08-06 12:20

(Koziegłowy) Parada zabytkowych pojazdów, koncerty  miejscowych zespołów i gwiazd disco polo, to tylko niektóre z propozycji, z których mogli skorzystać mieszkańcy gminy Koziegłowy podczas minionego weekendu 22 i 23 lipca w ramach Dni Gminy i Miasta Koziegłowy. Przyznać trzeba, że Koziegłowy takiego oblężenia jeszcze nie przeżyły. Powrót muzyki disco polo sprawił,  że na koncertach pojawiają się tłumy wielbicieli tego gatunku i często przemierzają nawet kilkadziesiąt kilometrów, żeby zobaczyć ulubiony zespół.  W Koziegłowach, w sobotę gwiazdą było After Party. W niedzielę organizatorzy, czyli Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury postawili na pop-rock w wykonaniu zespołu Video i śląskie piosenki, które zaśpiewała Bernadeta Kowalska.

 

Imprezę tradycyjnie rozpoczęła parada zabytkowych pojazdów. To widowiskowe wydarzenia przyciąga liczne grono wielbicieli klasyków. Później burmistrz Jacek Ślęczka przekazał klucze do bram Gminy i Miasta Koziegłowy Krystynowi z Koziegłów. Wraz z rządami Krystyna nastały dwa dni zabawy przy muzyce, śmiało można powiedzieć wszelakiej. Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury Renata Garleja tak dobra muzykę, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Trzeba przyznać, że wszystkie propozycje były strzałem w dziesiątkę, bo sam burmistrz Jacek Ślęczka głośno wyrażał zadowolenie na temat tak licznie przybyłych mieszkańców oraz świetnych koncertów.

 

W sobotę scenę zdominowała muzyka disco polo. Najpierw wystąpił zespół Claris, a po nim Model MT& Modelinka. To był dobry początek do rozgrzania publiczności przed gwiazdą wieczoru. Model MT & Modelinka przez cały występ rzucali publiczności w stronę publiczności maskotki i rozdawali płyty. Zespół After Party porwał do zabawy wszystkich, a na scenę zaprosił trzy pary, które wzięły udział w konkursie tanecznym. Wokalista do zabawy nie musiał nikogo namawiać, publiczność śpiewała każdą piosenkę tak głośno, że momentami przekrzykiwała zespół. Oczywiście nie obyło się bez bisów, a później pamiątkowych fotek i autografów. Do Patryka Pegzy, jak i jego kolegów ustawiła się długa kolejka. Panowie nikomu nie odmówili pamiątkowych zdjęć, fotografowali się z publicznością nawet siedząc już w samochodzie. Sobotnią imprezę zakończył koncert grupy Hello, której wokalista poprowadził również zabawę taneczną. Koziegłowianie tańczyli niemal do 2 w nocy, zapełniając szczelnie teren przed sceną.

 

Równie dobry kontakt z publicznością nawiązał zespół Video, który był gwiazdą niedzielnego świętowania. Wokalista Wojciech Łuszczykiewicz zaprosił na scenę młodych ludzi, którzy razem z nim zaśpiewali jeden z utworów. Ten gest bardzo spodobał się publiczności. Również ten koncert okazał się strzałem w dziesiątkę, gromadząc na terenie rekreacyjnym tłumy mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości.  – Ja w Koziegłowach jeszcze takich tłumów nie widziałem. Tyle ludzi przyszło, jestem w szoku. Cieszę się ogromnie -  mówił po sobotnim, jak i po niedzielnym koncercie burmistrz Jacek Ślęczka. Na brak zainteresowania nie narzekała także Bernadeta Kowalska, znana wokalistka śląskiej sceny. Zwłaszcza starsza część publiczności, śpiewała razem z artystką. Swoje „5 minut” mieli w niedzielę także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który zaprezentował się w tanecznym show oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc i zespół Dejmbomaniacy. Na scenie pojawili się także laureaci Festiwalu „Scena dla Ciebie”. Nie można zapomnieć także o Aleksandrze Maritnezie, znanym z Mam Talent. To wokalista pochodzący z Filipin, ale związany z Polską, który zjednuje sobie publiczność wyjątkowym głosem i repertuarem. Podbija serca publiczności choreografią i zaskakującymi utworami, co również udowodnił w Koziegłowach. Szkoda, że impreza trwała tylko dwa dni. Mieszkańcy wychodząc zastanawiali  z zaciekawieniem, czym organizatorzy zaskoczą za rok. My również będziemy czekać z wielką niecierpliwością na kolejne Dni Gminy i Miasta Koziegłowy.

 

Ewelina Kurzak

 Galeria zdjęć

Komentarze